Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też?

+4
bella88
Uliseska
KasiaHK
Ameba25
8 posters

Go down

Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też? Empty Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też?

Pisanie by Ameba25 Sro Mar 16, 2016 4:01 pm

Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też?
Czy to zależy od umowy jaką z nim podpiszę?

Ameba25
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 66
Join date : 09/04/2014

Powrót do góry Go down

Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też? Empty Re: Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też?

Pisanie by KasiaHK Czw Mar 17, 2016 8:44 am

Chyba kładzie, ale wiadomo, ze możesz sie umówić i tak i tak, to zależy od wzajemnych ustaleń. Na pewno jak wymieniasz tylko dach i nic nie było o rynnach czy innych obróbkach blacharskich, no to raczej nie zrobi, dlatego takie rzeczy trzeba dogadywać zawsze na samym początku.
np. na tej stronie - jak wybierasz dach, to masz taki symulator, który pokazuje od razu rynny, a nawet drobne zmiany w elewacji jakie można do dachu dopasować.
KasiaHK
KasiaHK
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 52
Join date : 29/04/2014

Powrót do góry Go down

Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też? Empty Re: Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też?

Pisanie by Uliseska Pią Kwi 29, 2016 12:00 pm

Dokładnie, jak zamówisz, to położy:)
Takie materiały budowlane pod kątem wymianu dachu to warto sobie obejrzeć
np. w OBI czy marketach bud. bo zawsze sprzedawców wypytasz co dokładnie
potrzebujesz, ile to będzie kosztować itd.

Uliseska
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 74
Join date : 05/04/2014

Powrót do góry Go down

Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też? Empty Re: Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też?

Pisanie by bella88 Pią Mar 20, 2020 7:34 pm

A kto wam będzie robił konstrukcję dachu? No, bo ja poszukuje właśnie firmy zajmującej się produkcją wiązarów drewnianych. Czy polecicie mi kogoś? W sieci zauważyłam, że firma https://mgdachy.pl/wiazary/ cieszy się pozytywnymi opiniami. Ponoć oni zajmują kompleksowymi usługami w zakresie konstrukcji dachu. Czy wiecie coś na ten temat?

bella88
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 50
Join date : 31/12/2019

Powrót do góry Go down

Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też? Empty Re: Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też?

Pisanie by Sara212 Pią Gru 10, 2021 10:09 am

Mieszkam pod lasem i jest tam mnóstwo kun. Jesli masz ten sam problem to według mnie powinieneś zainwestować w specjalny system instalacji elektrycznej która będzie zabezpieczała twój dach przed niechcianym lokatorem. Kuna potrafi narobić bardzo dużo szkód, przegryza ocieplenie dachu co powoduje utratę ciepła. Polecam firmę sposób na kuny która założyła system ochornny u mnie.

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1191
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też? Empty Re: Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też?

Pisanie by gdach Czw Gru 08, 2022 9:10 am

Niestety nie mam pojęcia.
gdach
gdach

Liczba postów : 4
Join date : 08/12/2022

Powrót do góry Go down

Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też? Empty Re: Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też?

Pisanie by abraham.schoen Czw Sty 18, 2024 11:50 am

Pamiętaj o tym, aby uwzględniać w projekcie nowoczesne rozwiązania, a także wykonać rzetelne pomiary całej powierzchni domu tuż przy dachu. Tylko w ten sposób dobrze zaplanujesz późniejsze prace montażowe i zamówisz odpowiednią ilość materiału.


__________________________
Jak zbudować system rynnowy dla domu?
abraham.schoen
abraham.schoen
Nowy
Nowy

Liczba postów : 13
Join date : 19/05/2021
Age : 34
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też? Empty Re: Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też?

Pisanie by Dawid94 Czw Mar 28, 2024 2:42 pm

Myślę, że nie będzie z tym najmniejszego problemu. Skoro zrobi Ci dach, to z rynnami miałby sobie nie poradzić? Chociaż też zależy od fachowca. Natomiast moim zdaniem jak najbardziej powinno udać się z 1 fachowcem ogarnąć te 2 kwestie. Mogłoby się nie udać, jeśli chodziłoby o jakieś bardziej zaawansowane kwestie, takie jak świetliki dachowe, o których przeczytasz na stronie https://domnamapie.pl/swietliki-dachowe-rodzaje-zastosowanie, ale z rynnami powinien dać sobie radę.
Dawid94
Dawid94
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 54
Join date : 15/07/2023
Age : 29
Skąd : Łódź

Powrót do góry Go down

Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też? Empty Re: Czy jak dekarz kładzie dach, to rynny i inne takie też?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach