Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Dach do wymiany.

+13
miguel43
okim
Cream
Concept
murray31
bocian
Sara212
Lodzia
starucha71
magdaa
małaaa
szykowna
bella88
17 posters

Go down

Dach do wymiany. Empty Dach do wymiany.

Pisanie by bella88 Sob Mar 21, 2020 2:12 pm

Dzień dobry,
tak się składa, że od jakiegoś czasu remontuje zakupiony stary dom. Wszystko byłoby idealne, ale jeszcze jedna poważna inwestycja mnie czeka- wymiana dachu. Czy możecie mi polecić fachowców od konstrukcji dachu?

bella88
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 50
Join date : 31/12/2019

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by szykowna Czw Mar 26, 2020 10:45 pm

Mi powiedziano ostatnio, że firma MG Dachy https://mgdachy.pl/ wykonuje solidne konstrukcje dachu. Wykonują oni wiązary drewniane zgodne z najnowszymi technologiami. Dlatego są tak niezwykle trwałe i kosztownie nie wychodzi to drogo.

szykowna
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 47
Join date : 30/12/2019

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by małaaa Pon Mar 30, 2020 8:21 pm

Tak, jak potrzebujesz wymienić konstrukcję dachu to faktycznie najlepiej zgłosić się do firmy MG Dachy . U nich masz gwarancje na solidną, trwałą konstrukcję. I nawet nie musisz martwić się o dostawę wiązarów, bo oni też tym się zajmą.

małaaa
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 66
Join date : 09/10/2019

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by magdaa Pią Sty 29, 2021 6:02 pm

Fakt, to zawsze kosztuje. Lepsza sytuacja jest z pokryciem dachu, bo czasem zwykła farba na dach pomoże. Nie jest konieczne zaraz, żebyście na przykład musieli ją całą zrywać. No, ale możecie, to każdego wola przecież.

magdaa
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 78
Join date : 28/11/2019

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by starucha71 Pon Cze 28, 2021 6:46 pm

Widmo wymiany dachu może przerażać każdego, głównie ze względu na wysokie koszty takiej inwestycji. Jednak dobrze zadbany i regularnie konserwowany dach może nam służyć przez wiele lat i nie będziemy mieli potrzeby wymieniać pokrycia, jednym z niezbędnych i elementarnych zabiegów jest czyszczenie dachu dzięki któremu możemy odświeżyć jego powierzchnię. Poprawnie wykonane pomoże pozbyć się niechcianych zabrudzeń takich jak zabrudzenia atmosferyczne, glony czy porosty. Najpopularniejszą, najszybszą i najskuteczniejszą metodą jest wykorzystanie mycia ciśnieniowego, które w połączeniu z odpowiednimi biodegradowalnymi środkami czyszczącymi dadzą pożaądany efekt. Kolejnym etapem jest nałożenie powłoki malarskiej. Dzięku temu zabiegowi możemy dodatkowo coś zmienić w naszym domu, jednocześnie zyskując piękny efekt, malowanie dachu powinno być wykonane w określony sposób i w sprzyjających warunkach atmosferycznych - nie da się malować, gdy pada rzęsistyh deszcz. Jeżeli nie czujesz się jednak na siłach i nie posiadasz niezbędnego sprzętu to najlepiej zlecić taką usługę profesjonalistom, którzy wiedzą co robią i wykonają zlecone im prace w sposób prawidłowy.

starucha71
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 15
Join date : 05/11/2020

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by Lodzia Sro Sie 25, 2021 5:06 pm

Zastanawiam się w kwestii materiału czy zdecydować się na dachy wołomin . Korzystali już z ich oferty moi krewni i muszę przyznać, że dach wygląda ładnie i solidnie. Zawsze warto skorzystać ze wsparcia specjalistów, którzy doradzą jaka konstrukcja będzie najlepsza dla naszego domu.

Lodzia
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 131
Join date : 11/03/2019

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by Sara212 Sob Paź 30, 2021 10:45 am

Jeśli chcecie wyremontować dach to pewnie przydatna będzie dla was oferta na freund narzędzia dekarskie To sklep internetowy który oferuje różnego rodzaju blachy, rynny, kosze zlewowe i inne produkty w tym narzędzia dekarkskie. Polecam ich serdecznie to rzetelna i dobra firma.

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1191
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by bocian Pon Sty 10, 2022 7:26 am

Sluchajcie, a co sądzicie o takim rozwiązaniu jak papa na dach ? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Zależy mi na tym, aby dach był dobrze zabezpieczony przed utratą ciepła. Wszystkie rady z waszej strony mile widziane. Pozdrawiam.

bocian
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 402
Join date : 04/03/2021

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by murray31 Wto Sty 11, 2022 12:35 pm

W jakim miesiącu najlepiej będzie przeprowadzić remont generalny dachu?
murray31
murray31

Liczba postów : 4
Join date : 11/01/2022
Age : 33
Skąd : Pruszcz Gdański

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by Concept Wto Lut 22, 2022 11:52 am

U mnie zarówno remont dachu, jak i zamontowanie wygodnych okien fachowo wykonała ta sama firma. Konkretnie to VELDACH ze Szczecina. Tutaj macie namiary na ich ofertę https://www.veldach.com.pl/oferta/dachowki Współpraca przebiegała super, chętnie doradzili w wyborze najlepszej opcji. Dach jest pięknie odnowiony, a ja jestem zadowolony.

Concept
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 51
Join date : 19/02/2022

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by Cream Wto Lut 22, 2022 12:38 pm

Ja wszystko do postawienia swojego dachu kupowałem w specjalistycznej hurtowni pokryć dachowych w Kołobrzegu. Mają tam wszystko, czego dusza zapragnie do jego stawiania. Kupiłem tam blachodachówkę, rynny, łaty i krokwie oraz całą podbitkę, oraz okna dachowe. Stosunkowo nie dużo zapłaciłem. Śmiało więc mogę wam polecić firmę Nowy Dach. Mieści się ona dokładnie przy ulicy Jasnej 5 http://nowydach.eu/oferta/ Pozdrawiam.

Cream
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 46
Join date : 19/02/2022

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by okim Wto Mar 29, 2022 8:06 am

Też mieliśmy dach do wymiany, wcześniej mieliśmy dach z dachówek, cały połamany, zeszłoroczne wichury już go dokończyły i w zasadzie nie mieliśmy wyboru, musieliśmy wymienić nasz dach. Tę usługę wykonała firma Wer-Mat z Jeleniej Góry, u nich zaopatrzyliśmy się w blachodachówkę, którą pokryli nasz dach. Firma pracowała rzetelnie, terminowo, całość wyszła korzystnie cenowo, polecam.

okim
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 56
Join date : 02/03/2022

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by miguel43 Nie Paź 09, 2022 9:22 am

Wydaje mi się, że najlepszy okres na remont dachu to wiosna i lato, ale widywałem tez nie raz w pozostałych porach roku takie prace. Jeśli chodzi o sam remont dachu to istotną, a często pomijaną kwestią jest pozbycie się mchu, który teoretycznie nie jest szkodliwy. Jednak gdy zalega w dużych ilościach i ogranicza odpływ to woda może się zbierać. Znalazłem fajny artykuł na ten temat: https://roofchallenge.eu/artykul/mech-na-dachu-przyczyny-szkodliwosc-usuwanie-zapobieganie/ .

miguel43

Liczba postów : 4
Join date : 09/10/2022
Age : 37
Skąd : Chrząstowice

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by ariel.haley Pon Mar 20, 2023 12:58 pm

Przede mną również czeka remont dachu. Przez to zainteresowałem się tematem różnych pokryć dachowych, a także rozmyślam nad więźbą dachową. Dzięki zastosowaniu takiej więźby dachowej można przenieść ciężar z pokrycia dachowego na konstrukcje ścian nośnych. Czy ktoś z was może korzystał z takiego rozwiązania? Jeśli tak, to jaki rodzaj więźby dachowej wybraliście? Ja rozważam więźbę dachową płatwiowo-kleszczową. To dobry wybór? Jeśli ktoś z was również jest zainteresowany tym tematem, to znalazłem taki artykuł - https://www.blachotrapez.eu/pl/blog/rodzaje-wiezby-dachowej-i-jej-montaz. Może on was również zaciekawi.
ariel.haley
ariel.haley

Liczba postów : 4
Join date : 20/03/2023
Age : 26
Skąd : Rabka-Zdrój

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by pumper Wto Paź 24, 2023 3:58 pm

Malowanie dachu to ważny element konserwacji budynku. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią farbę, odwiedzając https://rudaslaska.com.pl/is,jak-wybrac-odpowiedni-kolor-i-rodzaj-farby-do-pokrycia-dachowego,270925,1538531.html Znajdziesz tam cenne wskazówki

pumper
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 167
Join date : 23/02/2023

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by silver96 Czw Gru 21, 2023 9:25 pm

Skoro musisz wymienić dach, to pamiętaj aby wybierać jak najlepszej jakości produkty przy tej inwestycji. Jakość tych ze strony: https://www.folie-budowlane.pl/membrany-dachowe-i-akcesoria.html na pewno Ciebie nie rozczaruje. Poza produktami do dachu, można tutaj znaleźć także takie do domu i ogrodu. Polecam!

silver96
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 77
Join date : 17/05/2023

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by dorothy Sro Sty 17, 2024 5:22 pm

Jeśli zastanawiasz się nad wpływem mchu na dachy i czy jest to tylko kwestia estetyki, warto rzucić okiem na https://www.bstok.pl/mycie-dachow-bialystok-czy-mech-to-tylko-problem-estetyczny/ Znajdziesz tam ciekawe informacje, które mogą zmienić Twoje podejście do pielęgnacji dachu.

dorothy
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 264
Join date : 28/03/2022

Powrót do góry Go down

Dach do wymiany. Empty Re: Dach do wymiany.

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach