Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Dobra karma dla psiaka

+3
Koral
kaminskawerka
nina
7 posters

Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Dobra karma dla psiaka

Pisanie by nina Nie Gru 04, 2022 5:41 pm

Pewnie wielu z Was ma w domu dodatkowego mieszkańca w postaci czworonoga. Jak podchodzicie do karmy? Do jej wyboru? Bo na rynku jest tego dużo, różnica w cenie spora. I tak naprawdę niw wiadomo na co do końca patrzeć. Reklamy oczywiście pokazują karmy tańsze, ale chyba te o gorszej jakości. Pytanie na co patrzeć?

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by kaminskawerka Pon Gru 05, 2022 10:48 pm

Patrz na skład. Ilość mięsa i to jakie to jest mięso. Czy jakaś mączka, czy coś od kości, czy faktycznie w składzie przeważa mięso w formie suszonej czy też świeżej. To ma znaczenie. Zobacz sobie na skład np. Empire. Dużo fajnego mięsa, a mało innych składników. Jedyne takie najbardziej potrzebne i to w fajnej formie. Pytanie czy psiak ma alergie, czy nie, bo to też może miec znaczenie co do wyboru karmy.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by Koral Wto Gru 06, 2022 8:07 pm

U mojego psiaka właśnie alergia na kurczaka zaważyła na wybór karmy hipoalergicznej. Wybraliśmy karmę z półki premium, która zasmakowała pieskowi, a przede wszystkim wyeliminowała alergie skórne. To co podajemy pupilowi do miski ma duże znaczenie na jego zdrowie i samopoczucie.

Koral
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 59
Join date : 27/06/2022

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by kaminskawerka Nie Gru 11, 2022 10:47 pm

Koral napisał:U mojego psiaka właśnie alergia na kurczaka zaważyła na wybór karmy hipoalergicznej. Wybraliśmy karmę z półki premium, która zasmakowała pieskowi, a przede wszystkim wyeliminowała alergie skórne. To co podajemy pupilowi do miski ma duże znaczenie na jego zdrowie i samopoczucie.

Bo tak jest. To nie tylko zdrowie, ale i energia. Bo lepsze składniki. I nie ma co do końca patrzeć na cenę. Bo jak się porówna kaloryczność takiej karmy z marketu, a karmy markowej, jak np. Empire, to można się sporo zdziwić. Lepsze składniki, to lepsza kaloryczność. I sam psiak na tym tylko korzysta.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by rbeahan Pon Gru 12, 2022 11:27 am

Jaką karmę kupić dla labradora?
rbeahan
rbeahan

Liczba postów : 4
Join date : 12/12/2022
Age : 27
Skąd : Rabka-Zdrój

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by hleannon Pon Gru 12, 2022 2:59 pm

Jaki powinien być skład karmy dla psa?
hleannon
hleannon

Liczba postów : 4
Join date : 12/12/2022
Age : 30
Skąd : Tomaszów Mazowiecki

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by kaminskawerka Wto Gru 13, 2022 12:59 pm

hleannon napisał:Jaki powinien być skład karmy dla psa?

Trochę zależy od wieku psiaka. Bo im starszy, tym te proporcje składników się zmieniają. Tak samo u szczeniaka, też jest potrzeba czegoś innego. Szczeniak jak rośnie to potrzebuje dużo białka. Senior jak dostanie karmę od szczeniaka, z dużą ilością białka, to po prostu będzie chory. Układ trawienny, wątroba itd, sobie nie poradzą z tym. Wszystko trzeba dostosowywać. Co do składu samej karmy to jak najwięcej mięsa by w nim było. Ale prawdziwego. Skład masz opisywany w kolejności, czego jest najwięcej. Widziałam skład karmy, gdzie pierwsze to był tłuszcz z kurczaka. Oczywiście nie było podane w % ile. Dopiero na 5-6 pozycji była informacja, że jest 4% łososia. I karma w nazwie była, że jest z łososiem. Także ten, samemu warto sobie wyrobić zdanie. Ja używam Empire, ale tu od razu mam np. napisane że jest w niej 79,5% mięsa, z czego świeża dziczyzna 41%, suszona jagnięcina 17,4%, świeża wątroba i serca z dziczyzny 11,4%, suszona wątroba i serca z dziczyzny 5,3%, tłuszcz z dziczyzny 4,4%.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by Koral Wto Sty 03, 2023 9:45 pm

rbeahan napisał:Jaką karmę kupić dla labradora?

Na stronie producenta karm Empire jest sugester, który ułatwi co wybór. najpierw będziesz musiał/a odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących twego psa, a później to już prosty wybór. Polecam bo to fajne narzędzie, a karma o dobrym składzie. Zamawiając przez internet wybierasz opcje przesyłki jaka jest dla ciebie najbardziej odpowiednia i co najważniejsze dostaniesz ją błyskawicznie.

Koral
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 59
Join date : 27/06/2022

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by nina Czw Sty 26, 2023 10:41 am

Tutaj pewna mała uwaga. Producent Empire trochę zmienia teraz skład. Jest dostępny w trochę innej formie. Nadal bez kurczaka, co oczywiste. Pojawiło się za to dzikie ptactwo jak gęsi, kaczki czy perliczki. Inna zmiana to odejście od batatów na rzecz ziemniaka. To mniej cukrów w karmie, wiec jak dla mnie zmiana na plus.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by kaminskawerka Pon Mar 20, 2023 3:02 pm

Ja kupuję dla seniora i tam niewiele się zmieniło. Jak się podliczy wartości to wypada nadal dobrze. Nie ma kurczaka, wiec nadal jest ok. A to że dzikie ptactwo? Skoro to nie uczula, to może być jak dla mnie.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by inna Pon Mar 27, 2023 9:27 pm

Z mokrych polecam Joserę Meat Lovers nasz psiak uwielbia ich karme z indykiem

inna
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 32
Join date : 26/03/2023

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by rogahn.freda Wto Mar 28, 2023 11:54 am

Gotujecie czasami waszym psiakom?
rogahn.freda
rogahn.freda

Liczba postów : 4
Join date : 28/03/2023

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by nina Sro Kwi 19, 2023 7:49 pm

rogahn.freda napisał:Gotujecie czasami waszym psiakom?

Kiedyś próbowaliśmy, ale było tak, ze codziennie trzeba byłoby robić na świeżo. To co zostawało i było odkładane np. do lodówki i odgrzewane w następnym dniu, to już nie było zjadane. Z suchą nie ma problemu. No i łatwiej jest, nie ma tego całego przygotowywania. Szybciej. I raczej też wszystko dobrane optymalnie. Ja to dietetykiem nie jestem i nie wiem co i w jakich ilościach tam wrzucać by było najlepiej. A mając taką od Empire, cały ten skład jest przygotowany przez tych, co się po prostu znają. To po prostu ułatwienie dla wielu. Dla mnie na pewno.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by kaminskawerka Pią Kwi 28, 2023 1:51 pm

nina napisał:
rogahn.freda napisał:Gotujecie czasami waszym psiakom?

Kiedyś próbowaliśmy, ale było tak, ze codziennie trzeba byłoby robić na świeżo. To co zostawało i było odkładane np. do lodówki i odgrzewane w następnym dniu, to już nie było zjadane. Z suchą nie ma problemu. No i łatwiej jest, nie ma tego całego przygotowywania. Szybciej. I raczej też wszystko dobrane optymalnie. Ja to dietetykiem nie jestem i nie wiem co i w jakich ilościach tam wrzucać by było najlepiej. A mając taką od Empire, cały ten skład jest przygotowany przez tych, co się po prostu znają. To po prostu ułatwienie dla wielu. Dla mnie na pewno.

Gotowanie to jednak wyzwanie. A sucha karma to spore ułatwienie. No i mamy pewność, ze składniki i same proporcje są dobrze przygotowane. Taka karma powinna być lepiej skomponowana niż samodzielna kompilacja z różnych składników. Empire ma swoje doświadczenie i pewną próbkę testowaną, gdzie karma była badana. A nasze gotowanie to tylko tak na oko by było.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Dobra karma dla psiaka Empty Re: Dobra karma dla psiaka

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach