Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

+19
Maruder
motyleczek
nova.metz
elmerwisoky
therese.bauch
rose.orn
leonora.bruen
Jerry
schaefer.kayla
Lidka
Mleczko
dana
susie55
Sara212
iga22
Olifka
Lodzia
Uliseska
Ameba25
23 posters

Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Ameba25 Pon Maj 23, 2016 1:43 pm

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?
Boję się trochę kupować domu (pod Łodzią), chociaż mi się marzył dom, bo po prostu mam obawy czy potem dojazdy do pracy mnie nie wyżyłują finansowo...
jak wy to widzicie?

Ameba25
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 66
Join date : 09/04/2014

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Uliseska Sro Maj 25, 2016 9:23 am

Wiesz, z jednej strony rozumiem obawy, a z drugiej jak stać Cię na dom,
który jednak będzie droższy niż nowe mieszkania Łódź - w centrum, (wg mnie...) to chyba na paliwo też?
Jakies ekonomiczne auto i dasz radęSmile
Wszak marzenia trzeba spełniać, ale rzecz jasna - racjonalnie.

Uliseska
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 74
Join date : 05/04/2014

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Lodzia Sro Mar 24, 2021 9:48 am

W mieście albo blisko miasta. Jest wygodne ponieważ w miastach mam większy wybór połączeń jeśli chodzi o komunikację. Ja zdecydowałam się na kontakt z biurem pośrednictwa Profit Group. Wybrali dla mnie pracę na dogodnych dla mnie warunkach i to w dużej firmie logistycznej. Współpracują między innymi z Aliexpress, Amazon, Allegro.

Lodzia
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 131
Join date : 11/03/2019

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Olifka Czw Kwi 08, 2021 4:11 pm

Na pewno praca jest bardzo ważnym wyznacznikiem jeżeli chodzi o szukanie mieszkania, coś o tym wiem. Ja właśnie przeprowadziłam się do większego miasta za pracą, a mąż szukał czegoś nowego po prostu, nie był do swojej pracy mocno przywiązany. Tak też ogłoszenia oferty pracy łatwiej znaleźć w mieście. Pomogły bardzo ogłoszenia o pracy w FACHPRACA.pl, czyli portalu z ogłoszeniami dla fachowców.

Olifka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 28/02/2020

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by iga22 Pon Kwi 19, 2021 6:03 am

Moim zdaniem w duży mieście masz więcej możliwości, ja się zdecydowałam na zakup mieszkania w stolicy na Mokotowie na osiedlu Bartycka 49 Apartamenty. Jest położone blisko centrum ale też w takiej okolicy gdzie jest spokojnie i dużo miejsc do spacerów

iga22
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 64
Join date : 29/03/2021

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Sara212 Pon Lis 29, 2021 8:14 am

Jeśli chodzi o zakup mieszkania to zobaczcie na oferty od http://orion.lublin.pl/nowe-mieszkania-na-sprzedaz/ to nowa inwestycja firmy Orion w Lublinie. Powstają tam piękne, nowe i bezpieczne osiedla a w nich mieszkania dla każdego nowoczesne i funkcjonalne. Sprawdźcie koniecznie.

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1193
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by susie55 Nie Sty 23, 2022 6:30 pm

Nie da się ukryć, że dom pod miastem doliczając do tego dojazdy do pracy to zdecydowanie większy koszt niż kupno mieszkania w samej Łodzi. Też długo się zastanawialiśmy co będzie dla nas lepszym rozwiązaniem.. I ostatecznie podjęliśmy decyzję o kupnie mieszkania w Łodzi - wszędzie blisko, więc nie trzeba się liczyć z dużymi kosztami na dojazdy Smile Ostatnio znalazłam taki artykuł https://www.whitemad.pl/lodz-dlaczego-warto-tu-zamieszkac/ , więc podrzucam. Być może pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję. Powodzenia Smile
susie55
susie55

Liczba postów : 4
Join date : 23/01/2022
Age : 30
Skąd : Katowice

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by dana Wto Lut 22, 2022 9:55 pm

Wszystko trzeba brać pod uwagę jak kupuje się dom czy mieszkanie. Właśnie lokalizację, kwestie dojazdu do pracy, szkoły itp. Ja na przykład zdecydowałam, że lepiej będzie jak kupię mieszkanie w Warszawie. W dobrym punkcie, do niewielkiego remontu i z bardzo dobrym zarządcą Per modum. Duża lepsza opcja niż dom, gdzie o wszystko trzeba samemu zabiegać.

dana
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 28
Join date : 28/03/2021

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Mleczko Wto Mar 22, 2022 11:15 am

Każdy ma inne potrzeby. A jeśli chodzi o kupowanie na inwestycje to lepiej jednak przeznaczyć te pieniądze na projekty deweloperskie https://novafinances.pl/

Mleczko
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 103
Join date : 15/06/2021

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Lidka Sro Kwi 13, 2022 3:58 pm

Lokalnie szukacie, czy już nastawiliście się na pracę zdalną? Też dużo osób tak pracuje i bardzo sobie to chwali. Ja jednak jestem raczej za pracą stacjonarnie. Interesuje mnie konkretnie praca wielkopolskie, oglądam różne oferty.

Lidka
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 87
Join date : 07/07/2021

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by schaefer.kayla Czw Kwi 14, 2022 5:00 am

W centrum dużych miast raczej ciężko jest znaleźć dom, ale ja np. mieszkam na obrzeżach w bliźniaku i chwalę sobie takie rozwiązanie Smile

schaefer.kayla

Liczba postów : 4
Join date : 14/04/2022
Age : 34
Skąd : Pruszcz Gdański

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Jerry Wto Maj 10, 2022 12:13 pm

Z pewnością mieszkając w dużym mieście ma się większe możliwości. Choć na przykład pracując jako przedstawiciel handlowy można mieszkać wszędzie, i tak ma się swój rejon po którym trzeba jeździć. Widziałam fajne szkolenia dla handlowców, może skorzystacie https://www.szkolaprofesjonalnejsprzedazy.pl/ w Szkole Profesjonalnej Sprzedaży. Myślę, że to dobry wybór.

Jerry
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 110
Join date : 31/08/2021

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by leonora.bruen Wto Maj 10, 2022 4:48 pm

W dużym mieście na pewno jest dużo miejsc pracy. Pozdrawiam! Very Happy

leonora.bruen

Liczba postów : 4
Join date : 10/05/2022
Age : 26
Skąd : Kołobrzeg

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by rose.orn Nie Sie 07, 2022 6:45 am

Poszukaj sobie jakiegoś artykułu na temat rynku pracy w okolicach. Ja np. czytałam ten https://radiopoznan.fm/informacje/materialy-sponsorowane/rynek-pracy-w-poznaniu-jak-ksztaltowal-sie-mijajacy-rok zanim się przeprowadziłam bo miałam podobne obawy, zwłaszcza w okresie pandemii. Jednakże w tak dużych miastach jest baaardzo dużo pracy, dodatkowo wiele firm przeszło na formę zdalną.

rose.orn

Liczba postów : 4
Join date : 07/08/2022
Age : 33
Skąd : Poznań

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by therese.bauch Wto Sie 09, 2022 3:04 pm

Zarobki w branży budowlanej zależą od stażu i specjalizacji. Najwięcej zarabiają kierownicy i inżynierowie, najmniej pracownicy fizyczni ogólnobudowlani. Średnie wynagrodzenie w branży budowlanej zbliżone jest do przeciętnej krajowej.

__________________________
Spada bezrobocie – Na jaką prace możesz liczyć w Opolu?
therese.bauch
therese.bauch

Liczba postów : 1
Join date : 09/08/2022
Age : 33
Skąd : Opole

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by elmerwisoky Pon Sie 15, 2022 6:42 am

No właśnie, a skoro już rozmawiamy zarówno o pracy, jak i mieszkaniu, to może wiecie gdzie szukać ofert pracy dodatkowej w Bielsku-Białej? Opłaty za kredyt hipoteczny skoczyły mi tak wysoko, że muszę znaleźć dodatkową pracę. Wiem, że jest w internecie mnóstwo informacji na ten temat (np. tutaj fajnie jest wszystko opisane: https://bielsko.mamnewsa.pl/gospodarka/gdzie-szukac-ofert-pracy-dodatkowej-w-bielsku-bialej ) ale chętnie posłuchałabym waszych doświadczeń.
elmerwisoky
elmerwisoky

Liczba postów : 4
Join date : 15/08/2022
Age : 33

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by nova.metz Pią Paź 28, 2022 8:59 am

Kiedy szukasz nowej pracy, pamiętaj o tym, aby nigdy nie wybierać ogłoszeń, które nie są zgodne z Twoimi kwalifikacjami, wykształceniem oraz potrzebami. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej unikaj sytuacji, w której narzekałbyś na byłego pracodawcę. 


_______________________________
Poszukiwanie nowej pracy – jak zrobić to dobrze?
nova.metz
nova.metz

Liczba postów : 1
Join date : 28/10/2022
Age : 33
Skąd : Mszana Dolna

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by motyleczek Sro Lis 09, 2022 10:08 am

Może zamisat zakupisz mieszkanie, to żeby sprawdzić czy jest to miasto dla Ciebie, spróbuje na jakiś czas wynająć mieszkanie i pomieszkać trochę: https://kimorent.pl/. Może się okazać, że to miasto i miejsce jest czymś dla Ciebie, a może się okazać, że nie nadajesz się do życia w dużym mieście.

motyleczek
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 54
Join date : 22/04/2022

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Maruder Pią Gru 09, 2022 10:55 am

Sam zakup mieszkania to jest na pewno bardzo ważna decyzja i ja jeszcze chcę powiedzieć, że także całkiem ważną sprawą jest to aby wiedzieć czy koszty eksploatacji wliczają się w czynsz najmu. Myślę, że świetnie do tego podeszli w temacie https://ronson.pl/blog/czy-koszty-eksploatacji-wliczaja-sie-w-czynsz-najmu/ i właśnie dlatego zachęcam was do zapoznania się z tym materiałem.

Maruder
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 654
Join date : 01/06/2022

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Sara212 Pią Gru 09, 2022 12:31 pm

Jakie macie zdanie na temat obecnych cen nieruchomości?

artykuły dekoracyjne

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1193
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by slyntt Sob Sty 21, 2023 2:49 pm

Moim zdaniem, warto zmieniać pracę, jeżeli nie daje wam już satysfakcji. Mnie ostatnio wpadła w oko junior java devops i chyba zdecyduje się aplikować na to stanowisko. Widziałam, że w ofercie firmy nokiawroclaw.pl można znaleźć tego typu wolne wakaty, więc jestem ciekawa, co wy uważacie o tym pomyśle. Dajcie znać, a będę wam bardzo wdzięczna.

slyntt
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 323
Join date : 05/05/2019

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Jędrzej4 Sro Sty 25, 2023 12:51 pm

Myślę, że to faktycznie ważne kwestie. W końcu ciężko byłoby planować przyszłość w danym mieście, bez ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Zastanawiam się, czy na przykład jako operator maszyn w Kielcach można zarobić dobre pieniądze? Wydaje mi się to zastanawiające i z chęcią poznam Wasze zdanie.

Jędrzej4
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 166
Join date : 21/01/2023

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by ledner.fannie Czw Sty 26, 2023 9:46 am

Według mnie duże miasto daje lepsze perspektywy, ale za to na wsi jest o wiele spokojniej.
ledner.fannie
ledner.fannie

Liczba postów : 4
Join date : 26/01/2023
Age : 25
Skąd : Wrocław

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Dorik77 Sob Lut 11, 2023 5:34 pm

Dostęp do setek ofert pracy w jednym miejscu to niezaprzeczalna zaleta korzystania z portali pracy w internecie. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak dokładnie wygląda aktualnie praca Warszawa od zaraz Zamiast spędzać godziny na przeglądaniu ogłoszeń oddzielnie w różnych firmach, to można skupić się na wyborze najlepszych propozycji w jednym miejscu. Pozdrawiam serdecznie!

Dorik77
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 105
Join date : 11/02/2023

Powrót do góry Go down

Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście? Empty Re: Praca a zakup mieszkania - tylko w dużym mieście?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach