Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ogrzewanie

+25
smopi
Maruder
Dorik77
JasminWG
Nina83
dont
llo
Kłaczek25
Xawery
miko
Janka23
foleri
nicholaus62
Karin
elsa22
mruczek
Lodzia
Olifka
fazola
uschoen
Sara212
amber11
Tati17
Radzioo
dougala
29 posters

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Ogrzewanie Empty Ogrzewanie

Pisanie by dougala Czw Sty 14, 2021 2:32 pm

Jakoś tak ostatnio nam piec nie grzeje jak trzeba i byliśmy z tym u fachowca. On uważa, że frezowanie kominów to podstawa, ale nie może tego zrobić, bo nie pracuje już w fachu poza formalnościami związanymi ze sprawdzaniem kominów. Kogo mi do tego więc polecicie? Jakie rozwiązania są dla Was kluczowe?

dougala
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 102
Join date : 08/02/2019

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Radzioo Pon Sty 25, 2021 4:46 pm

Jeżeli o ogrzewanie chodzi to polecam Ci się zainteresowac sposobem jakim jest ogrzewanie gazem, Na stronie http://lpgdirect.pl/ Znajdziesz świetnego dostawcę gazu który również dostarcza gaz do stacji benzynowych wiec musi miec bardzo dobrą jakośc.

Radzioo
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 40
Join date : 22/01/2020

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Tati17 Pią Lut 12, 2021 4:40 pm

Jeśli ciekawi Cię właśnie ów temat to pamiętaj, iż znam stronę, gdzie możesz znaleźć o wiele więcej bardzo wnoszących dużo do życia treści na ów temat. Rekomenduję jak tylko znajdziesz czas dlatego, że naprawdę warto według mojej oceny - http://doborkotlaco.pl .

Tati17
Nowy
Nowy

Liczba postów : 11
Join date : 18/04/2020

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by amber11 Pią Kwi 09, 2021 8:08 am

A co sądzicie o ogrzewaniu gazowym? Dobrze się sprawdza?
amber11
amber11

Liczba postów : 4
Join date : 09/04/2021
Age : 33
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Sara212 Pią Kwi 23, 2021 5:55 pm

Jeżeli szukacie sprawdzonej oferty ekogroszku, to osobiście mogę Wam polecić ofertę ze strony https://sobianek.pl/ . Dodatkowo w ich ofercie znajdziecie wszelkie materiały budowlane oraz zaopatrzenie dla rolnictwa. Firma Sobianek działa w branży od 30 lat i cieszą sie bardzo dobrą opinią.

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1194
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by uschoen Sro Maj 19, 2021 6:48 am

Ogrzewanie nie musi wiązać się zawsze z wysokimi kosztami. Uważam, że należy szukać rozwiązań, które pozwolą je zredukować, dlatego sam zdecydowałem się na motaż systemu, który nie tylko zapewnia czyste powietrze w domu ale i wykorzystuje raz wytworzone ciepło ponownie.
__________
rekuperacja do domu
uschoen
uschoen

Liczba postów : 1
Join date : 19/05/2021
Age : 36
Skąd : Mielec

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by fazola Pią Maj 21, 2021 2:03 pm

Wybór ogrzewania jest bardzo ważny, my sami długo się zastanawialiśmy na jakie się zdecydowac i padło na ogrzewanie podłogowe, w salonie planujemy miec kominek, ale musimy kupić wkład kominowy, ale bez problemu znalazłam tutaj https://ignif.com/ teraz tylko zamówic i czekać jak dostarczą, kominek w salonie to dodatkowa dekoracja wnętrza Smile

fazola
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 47
Join date : 14/12/2018

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Olifka Pią Cze 25, 2021 1:20 pm

A może by tak pompa ciepłą? Rozwiązań na ogrzewanie w domu jest całkiem sporo, no ale według mnie jak można połączyć wygodę, niskie rachunki i ekologię to czemu by tego nie zrobić. Poczytajcie sobie na stronie https://erco-lodz.pl/realizacje/pompy-ciepla-lodz-dom-jednorodzinny/ o pompach ciepła, a ich zastosowaniach w domach jednorodzinnych. Jest to coraz bardziej popularną opcją. Ja właśnie chciałabym u siebie taką zamontować i pozbyć się pieca na węgiel.

Olifka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 28/02/2020

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Lodzia Pon Sie 30, 2021 8:52 am

Wybranie właściwego ogrzewania w domu to poważna decyzja. Ja nawet ostatnio rozpatruję taką opcję jak dotacje na fotowoltaike . Czy ktoś z Was może już z nich korzystał? Bardzo jestem ciekawa jak dokładnie działa takie dofinansowanie dlatego ważny jest ten artykuł, który chcę przeczytać.

Lodzia
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 131
Join date : 11/03/2019

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by mruczek Nie Wrz 05, 2021 11:00 am

Witam. Co do ogrzewania to my akurat nie mamy zbytnio wiele możliwości jak ogrzewanie gazowe. Dlatego też na sam początek musimy a może bardziej chcę znaleźć firmę montującą zbiorniki na gaz płynny. I tak zupełnie przypadkowo znalazłam ofertę tej firmy http://sa-art.pl/ która to doskonale zna się na tych zbiornikach. Także oni na pewno zrobią nam wszystko bardzo dobrze i konkretnie.

mruczek
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 162
Join date : 09/05/2020

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by elsa22 Sro Paź 20, 2021 1:22 pm

Jakie ogrzewanie jest najbardziej energooszczędne?
elsa22
elsa22

Liczba postów : 4
Join date : 20/10/2021
Age : 33
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Karin Czw Paź 28, 2021 9:54 am

To zależy od wielu czynników. U mnie na przykład najkorzystniej wychodzi ogrzewanie pelletem. Ale są różne piece, paliwa, warunki techniczne - musisz po prostu poczytać i policzyć. Jest w sieci serwis ogrzewamy.pl i tam masz mnóstwo cennych informacji w temacie ogrzewania domu. Przyda Ci się taka lektura.

Karin
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 166
Join date : 21/01/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by nicholaus62 Pon Lis 08, 2021 1:51 pm

Zastanawiam się nad ogrzewaniem w nowym domu. Jaki rodzaj ogrzewania jest najbardziej ekologiczny?
nicholaus62
nicholaus62

Liczba postów : 4
Join date : 08/11/2021
Age : 33
Skąd : Proszówki

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by foleri Sro Gru 01, 2021 8:31 am

dla szukających oszczędności polecam sprawdzenie ceny pelletu ekogroszku lub innego opału przez zamieszczenie bezpłatnego ogłoszenia na portalu gielda-paliw.com W ten sposób możemy otrzymać ciekawe oferty

foleri
Nowy
Nowy

Liczba postów : 7
Join date : 01/12/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Janka23 Czw Sty 06, 2022 12:46 pm

Ja jestem wygodnicka i wolę nowoczesne rozwiązania które dają mi pełen komfort. Obecnie zabieram się za remont i jako ogrzewanie wykorzystam ofertę https://heatdecor.com/baza-wiedzy-folia-grzewcza-pod-panelami/ Idealnie się sprawdzi takie rozwiązanie tym bardziej że większość pomieszczeń będzie miała panele a te folie są do nich przeznaczone.

Janka23
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 329
Join date : 15/10/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by miko Sob Lut 26, 2022 3:34 pm

My zdecydowaliśmy się na pompę ciepła, która dobrze się nam sprawdza. Jej wykonaniem zajęła się firma MJ System z Olsztyna, do zlecenia podeszli kompleksowo. Wykonali przede wszystkim projekt, zajęli się dokumentacją oraz jej montażem. Wszystko działa niezawodnie. Dodatkowo ta firma zajęła się ogrzewaniem podłogowym w naszym domu, tu też pełna profeska. Szczerze ich polecam.

miko
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 45
Join date : 17/02/2022

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Xawery Pon Mar 07, 2022 4:51 pm

Jak już tu nie raz napisano to faktycznie samo ogrzewanie jest czymś bardzo ważnym i jeśli chodzi o mnie to ja również bardzo chętnie wdrażam fajne rozwiązania u siebie. Na ten moment uważam, że właśnie pompy ciepła są warte tego aby je mieć. Zachęcam właśnie dlatego każdego aby w miarę możliwości ją również u siebie zamontował.

Xawery
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 200
Join date : 20/11/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Kłaczek25 Pon Mar 14, 2022 9:13 pm

Jeżeli chodzi o ogrzewanie to trzeba stawiać na nowoczesne rozwiązania i dlatego sprawdzą się pompy ciepła Wrocław ma świetną firmę https://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ która zna się zarówno na montażu jak i projektowaniu takich instalacji. Na pewno współpracując z nimi dostaniesz wydajną instalację i tanie źródło ogrzewania.

Kłaczek25
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 366
Join date : 23/07/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by llo Pon Mar 21, 2022 2:28 pm

My zdecydowaliśmy się na wymianę pieca w zeszłym roku, dostaliśmy nawet dofinansowanie, wiec wyszliśmy na tym bardzo dobrze. Kocioł mamy na ekogroszek, ten rodzaj opału kupiliśmy na zimę ze sklepu internetowego producenta BOCIAN. Oni mają bardzo dobre ceny, a przy tym szeroki wybór opału. Ekogroszek od nich doskonale nam się sprawdza, polecam.

llo
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 42
Join date : 02/03/2022

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by dont Sro Maj 04, 2022 12:20 pm

My zdecydowaliśmy się na ekologiczną opcję, jaką jest pompa ciepła. Taki rodzaj ogrzewania mamy od ponad roku i nam się on doskonale sprawdza. Skorzystaliśmy przy tym z usług firmy H2O ze Zduńskiej Woli, która wykonała nam odwierty pod pompę ciepła. Ich oferta jest rozbudowana, mają bardzo dobre ceny, doskonale sonie ze wszystkim poradzili. Polecam ich serdecznie.

dont
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 57
Join date : 06/04/2022

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Nina83 Pon Maj 16, 2022 9:24 am

Takie ekologiczne rozwiązania są najlepsze. Wiele miast wprowadza konieczność stosowania takich rozwiązań. Na szczęście na taką wymianę pieca można uzyskać dofinansowanie. Rzućcie okiem tu https://domowniczy.pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/ - jest wiele programów w ramach których można w 2022 roku uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca na bardziej ekologiczny.

Nina83
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 115
Join date : 31/08/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Sara212 Pią Cze 10, 2022 2:32 pm

Z jakiej formy ogrzewania korzystacie w Waszym domu i dlaczego?

https://coffee-with.me/kawa-cappuccino-jak-zrobic/

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1194
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by JasminWG Pią Paź 14, 2022 7:39 am

A czy ktoś z Was myślał nad zakupem grzejników atlantic?

JasminWG
Nowy
Nowy

Liczba postów : 9
Join date : 14/10/2022

https://marstall.pl/

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Dorik77 Czw Mar 02, 2023 8:46 am

W takim razie jeżeli przyszedł moment na poszukiwania przede wszystkim odpowiedniego ogrzewania do swojego domu i zastanawiacie się nad wyborem przede wszystkim kotła na paliwo stałe to jest oczywiście odwieczne pytanie, czyli jak rozpalić z dołu czy od góry i dlatego polecam zajrzeć do artykułu https://sobir.pl/rozpalanie-od-gory-czyli-jak-palic-w-piecu-aby-zuzywac-mniej-wegla-badz-drewna/ z którego dowiecie się jak palić w piecu, aby zużywać mniej węgla bądź drewna. Pozdrawiam!

Dorik77
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 105
Join date : 11/02/2023

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Maruder Sob Mar 18, 2023 7:22 am

Oczywiście samo ogrzewanie jest bardzo ważne i ja jeszcze chcę dodać, że bardzo wiele osób decyduje się na pompy ciepła. Sam nawet zacząłem się tym interesować i zastanawiam się nad marką Kaisai. Macie jakieś informacje na temat tej firmy i czy aby na pewno będzie to właściwy zakup?

Maruder
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 656
Join date : 01/06/2022

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach