Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ogrzewanie

+27
Dorik77
Justyna
yelonka
bako
madzia2
nina
kotek
KasjuszMag
dont
llo
miko
pawel87
foleri
Kłaczek25
Janka23
spacerowicz
bocian
uraula
Karin
Sara212
Olifka
jabernathy
truskaweczka
kasia17
małaaa
magdaa
Ester89
31 posters

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Ogrzewanie Empty Ogrzewanie

Pisanie by Ester89 Sro Cze 17, 2020 1:53 pm

Cześć co myślicie o ogrzewaniu gazowym? Jakie byście ogólnie polecili ogrzewanie do domu? Jeden znajomy polecał ogrzewanie podłogowe, kolejny znów gazowe i chciałabym zasięgnąć opinii innych użytkowników. Odnośnie ogrzewania gazowego znalazłam całkiem spoko firmę z nowoczesnymi kotłami - https://buderus-inserw.pl/sklep/kotly-gazowe . Może ktoś z was ma i mógłby powiedzieć jak się sprawują?

Ester89
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 91
Join date : 13/06/2020

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by magdaa Wto Paź 20, 2020 6:37 pm

Ja nie muszę szukać żadnego alternatywnego sposobu ogrzewania. Moi rodzice już dawno zmienili piec na ten na pellet i problemu nie mieliśmy żadnego. Dbamy o środowisko i zależy nam na tym, żeby jednak nie generować niepotrzebnie oparów i innych problemów dla naszej planety. I stąd właśnie taki piec. Może szlamowanie kominów jeszcze trzeba będzie opłacić, ale to zobaczymy.

magdaa
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 78
Join date : 28/11/2019

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by małaaa Czw Lis 26, 2020 4:10 pm

A mnie ostatnio zaciekawił tak w ogóle temat - jak wygląda projektowanie kotłowni dla mieszkańców Krakowa? Jak powinna być przygotowana prawidłowo kotłowania? Tak, aby była bezpieczna, funkcjonalna… Myślę, że zgłoszę się w tym zakresie do firmy https://www.atigo.pl/kotlownie/ . Z tego co widzę oni mają szeroką wiedzę na ten temat i zajmują się nawet kompleksowo projektowaniem, montażem kotłowni.

małaaa
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 66
Join date : 09/10/2019

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by kasia17 Pon Lut 15, 2021 5:45 pm

Jeśli zastanawiacie się nad ogrzewaniem do swojego domu to polecam gazowe z LPG Direct tutaj http://lpgdirect.pl/ . Firma ta posiada doświadczoną załogę instalatorską, która sprawnie przeprowadzi Państwa przez procedury związane z wybudowaniem kompleksowej instalacji grzewczej zasilanej LPG. Dysponują wysoko wykwalifikowaną kadrą, która przygotuje profesjonalny projekt oraz zrealizuje całą inwestycje w sposób sprawny, bezpieczny i przystępny cenowo.

kasia17
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 26
Join date : 07/10/2019

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by truskaweczka Sob Lut 20, 2021 2:54 pm

Skoro mowa o ogrzewaniu to ja zastanawiam się nad tym jaki rodzaj ogrzewania teraz jest najbardziej opłacalnym? Dlatego też przeszukiwałam internet i tak też natrafiłam na ich ofertę https://sklep.mikroenergetyka.com.pl/system-plytowy-devicell-dry odnośnie ogrzewania elektrycznego. Może i to jest lepsze i tańsze rozwiązanie. Jak uważacie? Bo zanim podejmiemy decyzję wolę poznać opinie osób które już taki rodzaj ogrzewania mają.

truskaweczka
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 186
Join date : 06/06/2019

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by jabernathy Pon Kwi 12, 2021 9:40 am

Teraz wiele osób zastanawia się nad wymianą ogrzewania, na coś ekologicznego i sprawdzonego.
jabernathy
jabernathy

Liczba postów : 4
Join date : 12/04/2021
Age : 39
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Olifka Czw Kwi 15, 2021 8:16 pm

Oczywiście, że tak, szczególnie że są na takie rzeczy dotacje i nie jest trudno je dostać. Powinniście pomyśleć o ekologicznym źródle ogrzewania, a tu powinna zainteresować was pompa ciepła. Ja właśnie chciałabym na taką opcję się zdecydować, dużo dobrego o tych słyszałam, a też właśnie są jedną z lepszych opcji jeżeli chodzi o ekologię. Zobaczcie sobie tu firmę https://erco-pompyciepla.pl/ jak o tych myślicie - pomogą na pewno, zajmą się wszystkim kompleksowo.

Olifka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 28/02/2020

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Sara212 Pią Kwi 16, 2021 8:11 pm

Zastanawiam sie nad ogrzewaniem gazowym.


oxandrolone

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1193
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Karin Sro Kwi 28, 2021 10:42 am

Ogrzewanie powinno być jak najbardziej przyjazne dla środowiska, owszem, ale dla mnie to nie znaczy, że należy rezygnować z węgla. Szczególnie jeśli to węgiel doskonałej jakości, o niskiej zawartości siarki i popiołu. Taki ekogroszek to spalanie bez zbędnych zanieczyszczeń, dobry stosunek jakości do ceny, a przede wszystkim mniejsza ilość zużytego paliwa, co już realnie przekłada się nie tylko na nasz portfel, ale również na nasze środowisko. Polecam dobry skład z takim ekogroszkiem - https://grzejemnieto.pl/.

Karin
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 166
Join date : 21/01/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by uraula Czw Cze 17, 2021 3:35 pm

Każdy może mieć tutaj inne zdanie, ja stawiam na ogrzewanie gazowe.
uraula
uraula

Liczba postów : 4
Join date : 17/06/2021
Age : 34
Skąd : Poznań

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by bocian Czw Lip 01, 2021 6:42 am

Ja zdecydowałam się na piecyk gazowy. Ceny piecyków gazowych są zróżnicowane, w zależności od tego, czy chodzi o piecyki używane czy nowe. Jednakże moim zdaniem warto postawić na nowy model. I tutaj może was zainteresować oferta https://www.kominki-ferretti.pl/kategoria-produktu/produkty-grzewcze/piecyki-gazowe/ - sprawdźcie sami Smile

bocian
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 404
Join date : 04/03/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by spacerowicz Sro Lip 21, 2021 11:53 am

jabernathy napisał:Teraz wiele osób zastanawia się nad wymianą ogrzewania, na coś ekologicznego i sprawdzonego.
Dokładnie.

spacerowicz
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 16
Join date : 21/07/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by spacerowicz Sro Lip 21, 2021 11:54 am

A jak waszym zdaniem sprawdza się ogrzewanie na pellet drzewny? To jest świetna alternatywa jak ktoś nie ma dostępu do gazu. Chodzi mi o tego typu opał jak tutaj https://lipnowskiopal.pl/kontakt/brodnica/ . Teraz są kotły na pellet więc można fajnie sterować spalaniem.

spacerowicz
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 16
Join date : 21/07/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by bocian Wto Sie 24, 2021 5:18 pm

moim zdaniem grzejniki elektryczne to bardzo praktyczna sprawa. Sporo okazji na grzejniki można znaleźć w tym sklepie internetowym takwiele.pl my sobie wybraliśmy taki model z zaokrąglonym kształtem, bo mamy Male dzieci.

bocian
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 404
Join date : 04/03/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by bocian Pią Gru 10, 2021 3:27 pm

Ciepło w domu to podstawa, zwłaszcza że przez dużą część roku musimy korzystać z ogrzewania i tutaj zdecydowanie warto postawić na ogrzewanie ekologiczne. Ja zdecydowałem się na ofertę: https://www.samurio.pl/ i uważam, że był to strzał w dziesiątkę.

bocian
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 404
Join date : 04/03/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Janka23 Czw Gru 16, 2021 5:42 pm

Jeżeli zabierasz się za ogrzewanie w swoim domu czy mieszkaniu to przyda się sklep z odpowiednimi produktami i akcesoriami jak witryna ELSKLEP.PL Tam zakupisz przewód grzejny 20/2050, grzejniki różnych marek czy akcesoria montażowe. Dzięki nim wiesz że instalacja będzie działać niezawodnie bo na porządnych komponentach.

Janka23
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 329
Join date : 15/10/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Kłaczek25 Nie Gru 19, 2021 11:39 pm

Jeżeli chcesz się zająć ogrzewaniem to wykorzystaj wiedzę i produkty z oferty firmy https://hydrauliczny.eu/ która dobierze ci odpowiednie urządzenia i akcesoria oraz dokona montażu. Mają świetne ceny oraz fachowców którzy znają się na rzeczy. Dzięki nim będziesz mieć optymalną instalację w dobrych pieniądzach i marce.

Kłaczek25
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 366
Join date : 23/07/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by foleri Sob Sty 08, 2022 9:11 pm

Dobrym sposobem na ograniczenie kosztów ogrzewania jest sprawdzenie czy i kiedy ekogroszek cena za tonę 2022 jest najniższa lub, gdzie warto szukać atrakcyjnej ceny. Jednym ze sposobów jest zamieszczenie bezpłatnego ogłoszenia w portalu gielda-paliw.com

foleri
Nowy
Nowy

Liczba postów : 7
Join date : 01/12/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by pawel87 Nie Sty 09, 2022 6:27 pm

Ogrzewanie jest bardzo ważną kwestią. Na stronie https://www.instalacjebudowlane.pl/9510-23-40-bezpieczne-ogrzewanie-z-zamknieta-komora-spalania.html dowiecie się czym charakteryzują się kotły z zamkniętą komorą spalania, które są bardzo bezpieczne. Przy pomocy wbudowanego w kocioł wentylatora spaliny w całości usuwane są na zewnątrz, więc nie ma możliwości zatrucia czadem.


pawel87
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 65
Join date : 25/06/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by miko Pią Lut 25, 2022 2:25 pm

Obecnie wolimy nawet nie myśleć o ogrzewaniu na gaz, przy tych cenach jest to nieopłacalne rozwiązanie. My wybraliśmy kocioł CO na paliwo stałe, na pellet, który kupiliśmy w firmie OKNA KOSZĘCIN w Koszęcinie. Piec od nich jest bardzo wygodny, prosty w użytkowaniu, ma podajnik na pellet, działa w zasadzie automatycznie, dzięki czemu świetnie się nam sprawdza, szczerze polecam.

miko
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 45
Join date : 17/02/2022

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by llo Czw Mar 03, 2022 9:10 am

Obecnie odradzam. U rodziców było ogrzewanie gazowe, ale na szczęście przerobili je na kotłownię z piecem na pellet, cenowo wyszło opłacalnie. U nich wykonaniem kotłowni, tak samo, jak i u nas, zajęła się firma Hydraulika Montaż Instalacji Sanitarnych i Grzewczych Robert Rosłoniec z Robercina w gminie Piaseczno. To firma, w której pracują doświadczeni fachowcy, kompleksowo podeszli do wykonania tego zadania, jesteśmy zadowoleni z tego, jak pracowali, polecam.

llo
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 42
Join date : 02/03/2022

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by dont Wto Kwi 12, 2022 10:40 am

Nie no, z gazu zrezygnowaliśmy, mamy piec na pellet. Sam opał kupujemy z firmy Ekopark Łomża, oni mają szeroką ofertę produktową i usługową, wszystko to w dobrych cenach. Sprzedają także np. kamienie, które kupiliśmy do wykończenia ogrodu. Firma jest zdecydowanie godna polecenia, opał od nich ma odpowiednią kaloryczność, dobrze się spala.

dont
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 57
Join date : 06/04/2022

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by bocian Pon Paź 31, 2022 5:43 am

Jeżeli faktycznie interesuje was instalacja ogrzewania centralnego, to na stronie https://ladnydom.pl/instalacja-centralnego-ogrzewania znajdziecie wiele cennych porad, wskazówek oraz informacji na ten temat. Polecam sprawdzic.

bocian
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 404
Join date : 04/03/2021

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by KasjuszMag Sro Gru 07, 2022 12:34 pm

Do ogrzewania domu korzystam z pieca gazowego junkers. Całe mieszkanie nagrzewa się bez problemów i tak samo z piecem nie było nigdy problemów.

KasjuszMag
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 172
Join date : 01/08/2022

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by kotek Czw Gru 15, 2022 5:56 pm

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać jaki podgrzewacz wody najlepiej sprawdziłby się w moim domu. Kolega doradził mi, żebym w wolnej chwili zerknęła sobie na stronę tej firmy stiebel-eltron.pl i muszę przyznać, że mają to naprawdę wiele ciekawych propozycji. Dajcie znać, czy wy kiedykolwiek z nimi współpracowaliście.

kotek
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 128
Join date : 10/08/2022

Powrót do góry Go down

Ogrzewanie Empty Re: Ogrzewanie

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach