Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Remont nieruchomości

+32
ArekOpol
basjanka
khowe
madzia2
bako
pumper
Jędrzej4
joanna
nina
bocian
Kajtek33
kotek
sofia11
Maruder
Lodzia
okim
dont
miko
Andzia
gawron
Xawery
latka
slyntt
Janka23
jjohnson
Kłaczek25
Olifka
omaggio
quigley.lambert
Sara212
Anulaa21
starucha71
36 posters

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Remont nieruchomości Empty Remont nieruchomości

Pisanie by starucha71 Wto Lis 10, 2020 5:53 pm

Aby nasz dom / mieszkanie cieszyły się przez długi czas dobrym stanem i stanowiły rzeczywistą dodatnią wartość naszego majątku to cyklicznie trzeba decydować się na przeprowadzanie niezbędnych prac, które pomogą utrzymać je w takim stanie. Regularnie przeprowadzane prace remontowe stwarzają taką możliwość. Na ich zakres składa się wiele pomniejszych czynności dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony cel i cieszyć się nieruchomością czy mieszkaniem w dobrym stanie. Wiele kwestii jednak trzeba ustalić już na początku, jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, ponieważ jeżeli nie jest przemyślany to remont - pomimo najlepszych chęci - może napotkać trudności, których pokonanie może okazać się karkołomne i realizacja całego projektu stanie pod znakiem zapytania, co przecież nie jest niczyim celem. Bez wątpienie bardzo ważnym elementem każdego remontu są wykończenia wnętrz. Stanowią one praktycznie całą odrębną dziedzinę szeroko rozumianej branży budowlanej i są bardzo rozbudowane. Można powiedzieć, że stanowią dodatkową gałąź, tworząc zupełnie niezależną odnogę, jednocześnie będać niezbędnym elementem każdego remontu. Jednak podobnie jak w przypadku szerszego spojrzenia na remont tak i one wymagają planu postępowania i harmonogramu wykonania. Składają się z wielu pomniejszych części, a poza początkowym kuciem, które przeważnie jest pierwszym etapem każdego remontu to następnym jest tynk i jest to etap stosunkowo pracochłonny. W zależności czy wykonywany w sposób tradycyjny za pomocą stalowych pac i kielni czy maszynowo za pomocą profesjonalnego agregatu tynkarskiego - czas wykonania będzie się różnić, jednak razem z krótszym czasem realizacji bezpośrednio wiąże się także wzrost kosztu. Należy także pamiętać, że aplikacja tynku na ścianach oraz sufitach jest zajęciem które wymaga pewnej wprawy i doświadczenia, ponieważ skutków naszej pracy nie można poprawić po wyschnięciu tynku i potrzebne jest ponowne usuwanie danej warstwy i praca zaczyna się na nowo. Następnym etapem, po wyschnięciu tynku najczęściej jest gładź. Jednak do jej poprawnego wykonania potrzebne są także wiedza oraz niezbędne doświadczenie. Bez tych dwóch czynników - można powiedzieć absolutnie podstawowych - o błąd również nie jest trudno. Tutaj jednak istnieje pewien margines błędu, ponieważ nie w pełni poprawnie wykonaną gładź można do pewnego stopnia przeszlifować. Jednak margines błędu nie jest aż tak duży, ponieważ zbyt duże nierówności i uchybienia podczas pracy - podobnie jak w przypadku tynku - raczej nie są możliwe do skorygowania i potrzebne będzie po prostu ponowne przeprowadzenie prac.

starucha71
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 15
Join date : 05/11/2020

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Anulaa21 Nie Sty 17, 2021 3:16 pm

Ale tym temacie nie ma co się w ogóle zastanawiać. Jeśli zależy Wam na dużym zwrocie z inwestycji, to powinniście podejść do tego tematu na poważnie. Najlepiej będzie, jeśli sprawdzicie ciekawe mieszkania inwestycyjne z https://dreamestate.pl/inwestycje/sloneczna-gora/ bo na nich będziecie w stanie zarobić dobre pieniądze.

Anulaa21
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 204
Join date : 16/12/2020

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Sara212 Sro Kwi 07, 2021 8:42 am

Polecam sprawdzić sobie na stronę remonty biur tutaj jest oferta od profesjonalnej i doświadczonej firmy.  Gwarantują oni wysoką jakość, estetykę pracy i tempo pracy. Sprawdźcie koniecznie i zapoznajcie się z nimi bo warto z nimi współpracować.

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1207
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by quigley.lambert Wto Maj 04, 2021 11:23 am

Bardzo cieszę się, że na tym forum są jeszcze osoby, które potrafią rozwinąć tak temat!
quigley.lambert
quigley.lambert

Liczba postów : 4
Join date : 04/05/2021
Age : 34
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by omaggio Pią Maj 21, 2021 10:15 am

Dostałam dom w spadku, który ma już swoje lata i potrzebuje przeprowadzenia w nim niezbędnych prac. Jest to między innymi pozbycie się pleśni. Natknęłam się ostatnio na ofertę firmy, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Myślicie, że warto skorzystać?
__________
jak osuszyć stary budynek

omaggio

Liczba postów : 1
Join date : 21/05/2021
Age : 34
Skąd : Świebodzice

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Olifka Wto Cze 22, 2021 8:44 am

Jak trzeba to trzeba. Wiadomo, że nie będzie to nic taniego, no ale ja pogodziłam się z tym. Najważniejsze jest tu odpowiednie przygotowanie, szczególnie jak zabieracie się za to sami, choć też i fachowców polecam sobie przypilnować. Zobaczcie sobie tak stronkę https://polifarb.lodz.pl/pl/content/75-malowanie-betonu-na-zewnatrz-5-zasad-do-zapamietania i ich porady, także i farby do przeróżnych zadań i to nie tylko remontowych, no i stawiajcie na sprawdzone materiały budowlane.

Olifka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 28/02/2020

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Sara212 Pią Lip 23, 2021 12:58 pm

Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu internetowego z płytkami to zdecydowanie polecam Wam https://plytki24.pl/plytki-w-formacie-20x120-cm , ponieważ jest to sklep, z którego sam wielokrotnie korzystałem i nigdy nie było problemu.

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1207
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Kłaczek25 Wto Sie 31, 2021 5:50 pm

Jak bierzesz się za remont nieruchomości to będzie potrzebne trochę specjalistycznego sprzętu oraz wywóz gruzu. Wszystko to dostaniesz w ofercie tej firmy https://avio-star.pl/ łącznie z operatorem. Ty określisz zakres działań a oni zrobią resztę. Koszt ich usług nie jest wygórowany więc na pewno zmieścisz się w swoim limicie.

Kłaczek25
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 366
Join date : 23/07/2021

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by jjohnson Pią Wrz 03, 2021 11:44 am

Wydaje mi się, że ekipę remontową najłatwiej znaleźć przez aplikację Fixly.
jjohnson
jjohnson

Liczba postów : 4
Join date : 03/09/2021
Age : 33
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Janka23 Wto Paź 19, 2021 8:25 pm

Remontując dom warto też wcześniej pomyśleć o jego wykończeniu. Bardzo ciekawą ofertę znalazłam tu https://szklarzokuniew.pl/o-nas/ Są tu bardzo eleganckie, nowoczesne propozycje w postaci luster, szklanych mebli czy luster na zamówienie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są balustrady szklane które można wykorzystać na zewnątrz jak i wewnątrz domu i na pewno nadadzą szyku i stylu.

Janka23
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 329
Join date : 15/10/2021

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by slyntt Sro Lis 03, 2021 6:27 pm

Jeśli chodzi o remont, to wraz z żoną postanowiliśmy wyremontować naszą kuchnię. Udało mi się znaleźć nawet informacje, jak wybrać okap podszafkowy. Bardzo pomogła nam strona zona.archi. Wydaje mi się, że posiadają tam sporo interesujących treści, które na pewno pomogą wam podczas pracy.

slyntt
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 323
Join date : 05/05/2019

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Anulaa21 Nie Sty 30, 2022 11:19 pm

To bardziej złożone kwestie. Jesli chodzi o kwestie związane ze sprzedażą miezzkania, to nie zawsze jest to takie proste. Wiem, że dzisiaj wiele osób, które chcą zbyć lokal, zastanawia się, jak zmusić współwłaściciela do sprzedaży nieruchomości. Moim zdaniem powinniście być przy tym bardzo ostrożni, by nie przesadzić, bo jednak prawo bywa surowe.

Anulaa21
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 204
Join date : 16/12/2020

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by latka Sob Lut 05, 2022 1:23 pm

Mieszkanie, które kupiłam w Warszawie też było do remontu i dość gruntownego. Ale tak mi się ogólnie spodobało, że nie chciałam żadnego innego. W lokalizacji jakiej chciałam i w dodatku jeszcze z polecanym zarządcą per modum. Mieszkanko po remoncie nie do poznania.

latka
Nowy
Nowy

Liczba postów : 12
Join date : 08/07/2021

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Xawery Pon Lut 14, 2022 5:18 pm

Często jest również tak, że właśnie remontujemy daną nieruchomość ale z celem jej dalszej odsprzedaży. Ja niestety nie miałem na to czasu i dla mnie bardzo ważnym było to aby moje mieszkanie jak najszybciej sprzedać. Wtedy zgłosiłem się bezpośrednio do firmy https://kupujemym.pl/skup-nieruchomosci-warszawa/ i to oni skupili moje mieszkanie w ciągu kilku dni.

Xawery
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 200
Join date : 20/11/2021

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by gawron Pon Lut 21, 2022 6:09 pm

Przy remoncie nieruchomości koniecznie zaopatrz się w nowe firany do salonu. Z pewnością nada to świeżość w Twoim salonie. Pod tym linkiem znajdziesz wiele gotowych firan lub na wymiar, jeżeli potrzebujesz niestandardową długość.

gawron

Liczba postów : 4
Join date : 22/11/2021

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Andzia Sro Mar 02, 2022 9:55 am

Świetna opcja jeśli się chce mieć schowane wszelkie okablowanie. Polecam próg kablowy 980x240x45 mm.

Andzia
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 181
Join date : 02/12/2021

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Andzia Sro Mar 02, 2022 11:14 am

Do załatania wszelkich ubytków idealnie nadaje się loctite ea 3478. Taki klej epoksydowy to doskonała sprawa, szybko schnie i nie zostawia śladów!

Andzia
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 181
Join date : 02/12/2021

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by miko Czw Mar 31, 2022 7:51 am

My mieliśmy robiony remont w zeszłym roku, było zmienianie podłogi, układanie płytek, no i też kilka innych prac remontowych, w tym malowanie. Wszystkim zajęli się fachowcy z ekipy remontowo-budowlanej BARON z Kalet. Firma kompleksowo podeszła do wykonania tego zlecenia, bez problemu omówiliśmy z nimi wszystkie szczegóły, to, czego oczekujemy, ustaliliśmy terminy, cenę, itp. Oni świetnie się spisali, polecam.

miko
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 45
Join date : 17/02/2022

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by dont Wto Kwi 12, 2022 12:49 pm

U nas niestety było sporo do remontu. Najważniejsze było jednak naprawienie spękań ścian i stropów w niektórych pomieszczeniach. To trzeba było załatwić jako pierwsze i właśnie tym zajęli się fachowcy z firmy ATP Hydroizolacje z Ząbek. Oni znają się na tego typu usługach, mają doświadczenie w branży, znają się na tym, co robią, zlecenie wykonali terminowo i w dobrej cenie, polecam.

dont
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 57
Join date : 06/04/2022

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by okim Czw Kwi 14, 2022 10:43 am

U nas remont był generalny, była wymiana instalacji, ale też wyburzenie kilku ścian. Po tym wszystkim było pełno gruzu, który trzeba było wywieźć. To jednak nie był problem, bo wszystko było w kontenerze, który wynajęliśmy z firmy SAWO Gruz w Zgierzu. Oczywiście ta firma zajęła się także wywozem i utylizacją tego gruzu, cenowo wyszło to opłacalnie, polecam.

okim
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 56
Join date : 02/03/2022

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Lodzia Czw Kwi 14, 2022 11:37 am

Remont to poważna sprawa. Wiem, bo widzę jak się mój mąż zmaga ze swoim bratem przy naszej kuchni. W dodatku trzeba dokupić kilka narzędzi, bo stare zupełnie nie nadają się do użycia. Znacie może ten sklep https://www.narzedzia-krab.pl/ ? Widzę, że oferują duży wybór w stosownych cenach. Co o tym myślicie?

Lodzia
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 131
Join date : 11/03/2019

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Maruder Sob Sie 13, 2022 10:33 am

Jak najbardziej jeśli chodzi o same nieruchomości to bardzo ważną sprawą jest również to aby każdy z nas miał możliwość sprawnej sprzedaży danej nieruchomości. Uważam, że niezwykle dobrym rozwiązaniem jest to aby skontaktować się z firmą https://kupujemym.pl/ która również zdecydowała się ode mnie kupić moje mieszkanie. Fajnie, że cała transakcja trwała raptem kilka dni.

Maruder
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 662
Join date : 01/06/2022

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by sofia11 Sro Wrz 28, 2022 6:05 pm

A co sądzicie o inwestycji w nieruchomości? Warto w dzisiejszych czasach? Myślę o kupnie apartamentu w Warszawie - https://remaxcapital.pl/luksusowe-apartamenty-warszawa Wydaje mi się, że to bardzo dobre miasto na inwestycje. Na pewno znajdą się osoby, które będą chciały wynajmować apartament.

sofia11
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 51
Join date : 31/03/2022

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by kotek Czw Paź 27, 2022 11:45 am

Jeżeli mogłabym coś doradzić, to myślę że warto również przejrzeć sobie propozycje na stronie sklepu https://baumit.pl/produkty/tynki-wewnetrzne.  Widziałam, że mają tam wiele ciekawych propozycji jeżeli chodzi o tynki wewnętrzne, ale także zewnętrzne, więc bez wątpienia będziecie w stanie znaleźć tam coś dla siebie

kotek
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 128
Join date : 10/08/2022

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Kajtek33 Pią Lis 25, 2022 2:48 pm

Akurat jeśli chodzi o takie działania, to jednak zawsze warto stawiać na wsparcie specjalistów. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że poszczególne ruchy są realizowane zgodnie z procedurami. Na stronie https://inoxa.pl/blog/post/rodzaje-srub-i-nakretek-wymiary-oznaczenia-i-zastosowania czytałem na temat doboru nakrętek. Ktoś z Was miał może okazję pracować na takich elementach?

Kajtek33
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 187
Join date : 19/09/2022

Powrót do góry Go down

Remont nieruchomości Empty Re: Remont nieruchomości

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach