Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Konserwator zabytków a remont kamienicy

+5
dougala
kaminskawerka
Lodzia
starucha71
regulacja
9 posters

Go down

Konserwator zabytków a remont kamienicy Empty Konserwator zabytków a remont kamienicy

Pisanie by regulacja Wto Lut 20, 2018 12:41 pm

Czy przy remoncie kamienicy może się przydać ktoś taki?
Czytałam jak wygląda taka profesjonalna konserwacja zabytków architektury jeśli idzie o Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków i wychodzi na to, że oni też mogą się zajmować takimi zadaniami.
Jestem ciekawa czy ktoś z was miał z tym jakąkolwiek styczność.
Chętnie dowiem się czegoś więcej.
Zwłaszcza od osób, które miały z tym związane jakieś doświadczenia.

regulacja
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 187
Join date : 11/07/2014

Powrót do góry Go down

Konserwator zabytków a remont kamienicy Empty Re: Konserwator zabytków a remont kamienicy

Pisanie by starucha71 Nie Lis 08, 2020 8:36 pm

Zadbany podjazd czy ścieżki utrzymane w dobrym stanie są wizytówką naszego domu. Jednak utrzymanie ich w bardzo dobrym stanie jest sporym wyzwaniem jeżeli przeprowadzamy okresowych prac konserwacyjnych. Zadbana nawierzchnia wymaga włożenia w to pracy. I tak oto czynnością dzięki której w najprostszy sposób można zadbać o stan nawierzchni jest czyszczenie kostki brukowej. To plus impregnacja może zabezpieczyć poddawaną okresowym pracom nawierzchnię na długi okres czasu, dzięki czemu zyskamy spokój na długi czas.

starucha71
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 15
Join date : 05/11/2020

Powrót do góry Go down

Konserwator zabytków a remont kamienicy Empty Re: Konserwator zabytków a remont kamienicy

Pisanie by Lodzia Czw Sie 25, 2022 2:22 pm

Przy każdym remoncie potrzebne są odpowiednie narzędzia oraz sprzęt. Co prawda my robimy przeróbkę domu, ale też musimy zrobić zapotrzebowanie. Widziałam świetną ofertę produktów w tej hurtowni budowlanej https://www.narzedzia-krab.pl/ i stwierdziłam, że warto zainteresować się jej asortymentem.

Lodzia
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 131
Join date : 11/03/2019

Powrót do góry Go down

Konserwator zabytków a remont kamienicy Empty Re: Konserwator zabytków a remont kamienicy

Pisanie by kaminskawerka Sob Paź 01, 2022 9:53 pm

W kamienicach, które są zabytkami, to i tak masz nadzór konserwatora. Z automatu wchodzi i trzeba dużo więcej uzgadniać, by dało się zrobić. Trudno docieplić budynek, jak ma charakterystyczne wykończenie. Szczególnie jak to np. cos jak cegła. Może fachowcy z Elastolith w swoich produktach by dobrali odpowiednie płytki będące dobrą imitacją elewacji. Oni już brali udział przy kilku takich pracach, więc pewnie mogą być pomocni.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Konserwator zabytków a remont kamienicy Empty Re: Konserwator zabytków a remont kamienicy

Pisanie by dougala Czw Mar 02, 2023 5:50 pm

Na pewno na niektóre działania tego rodzaju ktoś taki musi wam dać przyzwolenie, ale na pewno nie na wszystko. Malowanie chyba nie narusza konstrukcji budynku, prawda? Zanim jednak sprawdzimy odpowiednie rozwiązania, ja uważam, że tester farb dulux może nam się przydać. Dokładnie poznacie na przykład wybierane barwy.

dougala
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 102
Join date : 08/02/2019

Powrót do góry Go down

Konserwator zabytków a remont kamienicy Empty Re: Konserwator zabytków a remont kamienicy

Pisanie by Justyna Pon Mar 06, 2023 9:26 am

Na pewno taki remont, to niezłe wyzwanie i z całą pewnością też przyda się nieco inspiracji. Jak chodzi o mnie to sama teraz szukam na pokój dzienny inspiracje i pomysły, muszę chyba lepiej się rozglądnąć w sieci w tym kierunku.... Chyba, że wy ostatnio jakieś fajne poradniki widzieliście, lub katalogii, lub coś innego.

Justyna
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 188
Join date : 01/03/2023

Powrót do góry Go down

Konserwator zabytków a remont kamienicy Empty Re: Konserwator zabytków a remont kamienicy

Pisanie by Sara212 Wto Cze 06, 2023 7:57 am

Podczas remontu w moim mieszkaniu szukałem porad w sieci i natrafiłem na bardzo interesujący artykuł na stronie - https://www.lawendowyblog.pl/fototapety-3d-nowoczesne-rozwiazanie-pasujace-do-kazdego-wnetrza . Zdecydowałem się na wykorzystanie fototapety podczas aranżacji moich wnętrz i uważam, że prezentuje się to bardzo dobrze.

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1183
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Konserwator zabytków a remont kamienicy Empty Re: Konserwator zabytków a remont kamienicy

Pisanie by khowe Pią Cze 16, 2023 12:22 pm

To bardzo ciekawa sprawa, z chęcią dowiem się o niej więcej.
khowe
khowe

Liczba postów : 4
Join date : 16/06/2023

Powrót do góry Go down

Konserwator zabytków a remont kamienicy Empty Re: Konserwator zabytków a remont kamienicy

Pisanie by nina Sob Sie 12, 2023 7:14 pm

khowe napisał:To bardzo ciekawa sprawa, z chęcią dowiem się o niej więcej.

Zobacz sobie na stronie dla architektów: http://elastolith.pl/architekt/nowa-strona/. Najlepsze miejsce jako inspiracja Smile

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Konserwator zabytków a remont kamienicy Empty Re: Konserwator zabytków a remont kamienicy

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach