Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Sprzęt agd

+6
jessie44
kaminskawerka
nina
CAnderson97
WeraL
Koral
10 posters

Go down

Sprzęt agd Empty Sprzęt agd

Pisanie by Koral Pon Lip 18, 2022 7:13 pm

Ogromny wybór sprzętu agd na rynku potrafi utrudnić wybór tego najbardziej przydatnego w naszej kuchni. Bo co wybrać tradycyjna płytę gazową czy płytę indukcyjną? A piekarnik jaką powinien mieć funkcjonalność by się sprawdził? Jakich wyborów dokonaliście podzielcie się swym doświadczeniem.

Koral
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 59
Join date : 27/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by WeraL Czw Lip 21, 2022 7:25 pm

Ja bym stawiała jednak na gaz. Zobacz, że jak się ogląda programy kulinarne, to wszyscy gotują jednak na gazie Smile To o czymś świadczy. Do tego indukcja daje zysk, jak się gotuje wodę lub podgrzewa. Ale przy normalnym gotowaniu, to tego nie widać. Jak masz coś gotować 2-3 godziny, to tyle gotujesz. Czy to będzie pyszny rosół, który wymaga czasu by być dobrym, czy jakiegoś fajnego mięska na niskiej temperaturze.

WeraL

Liczba postów : 4
Join date : 21/07/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by CAnderson97 Pon Lip 25, 2022 4:45 am

Również jak chodzi o piekarnik/piec to jestem za gazem. Nie mogę zrozumieć dlaczego tyle rzeczy mamy mieć uzależnionych od prądu. Gdy go nie ma, to nawet sobie wody na kawę nie podgrzejesz.

Jak chodzi o np lodówkę, to zależy mi na pojemności oraz jak najlepeszej wydajności energetycznej. Jest to urządzenie które bierze najwięcej prądu w całym domu, więc warto czasami dopłacić te 100-300zł i zaoszczędzić w mniej niż rok tę różnicę w zakupie na rachunku za prąd.

Blacharz

CAnderson97

Liczba postów : 1
Join date : 25/07/2022

https://www.aswpoznan.eu/

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by Koral Pon Lip 25, 2022 7:17 pm

Może i na gazie rzeczywiście lepsze walory smakowe potraw tylko czy taka kuchenka będzie pasować do nowoczesnej kuchni jaka sobie wymarzyłam z agd w zabudowie?

Koral
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 59
Join date : 27/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by nina Wto Lip 26, 2022 7:37 pm

Koral napisał:Może i na gazie rzeczywiście lepsze walory smakowe potraw tylko czy taka kuchenka będzie pasować do nowoczesnej kuchni jaka sobie wymarzyłam z agd w zabudowie?

A dlaczego nie? Bywają i takie nowoczesne płyty gazowe, które i ładnie wyglądają mają ciekawe funkcje. Zobacz sobie przykładowo na Solgaz. I ich np. płyty gazowe z serii Inova. Zaskakujące jeżeli chodzi o wygląd. Zresztą funkcje też sa inne, niż wiekszość.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by Koral Pon Sie 08, 2022 7:58 pm

nina napisał:A dlaczego nie? Bywają i takie nowoczesne płyty gazowe, które i ładnie wyglądają  mają ciekawe funkcje. Zobacz sobie przykładowo na Solgaz. I ich np. płyty gazowe z serii Inova. Zaskakujące jeżeli chodzi o wygląd. Zresztą funkcje też sa inne, niż wiekszość.

Innova to jest płyta gazowa? Takie pytanie zrodziło się w mej głowie widząc ją w sklepie internetowym. Doczytałam i jestem w wielkim szoku. Innowacja w wyglądzie rewelacyjna, a jak z użytkowaniem i mniejszym zużyciem gazu?


Koral
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 59
Join date : 27/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by kaminskawerka Wto Sie 09, 2022 1:39 pm

No płyta wygląda zupełnie inaczej. Pierwsze skojarzenie to indukcja, ale jednak ma te wyloty z tyłu. Ciekawa koncepcja płyty gazowej. Wygląd pierwsza klasa. Funkcje też wyglądają zupełnie inaczej, niż można by się spodziewać od płyty gazowej. Nawet przypuszczam, że nie wszystkie indukcje mają takie możliwości jak ta płyta, Także jestem mocno zaintrygowana Smile

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by WeraL Sro Sie 10, 2022 8:51 pm

Z tą Innovą to producent fajnie pojechał. Wygląd to jedno ale zobaczcie tez na funkcje. Możliwość ustawienia nie mocy palnika (choć ta też jest) ale temperatury. Dla mnie to bajka. Ma się delikatnie gotować, to sobie ustawiam taką temperaturę, by było ok. Mogę też ustawić taką, by sie na patelni nigdy olej nie spalił. Będzie sie piekło ale nie paliło. Genialny pomysł.

WeraL

Liczba postów : 4
Join date : 21/07/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by kaminskawerka Czw Sie 11, 2022 7:58 pm

No tak to sobie wymyślili. Nawet fajnie, bo tak pod konsumenta. Wygląd to jedno, ale funkcje bardziej przydatne przy gotowaniu Smile

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by nina Nie Wrz 11, 2022 8:22 pm

Najważniejsze, ze sie wygodnie gotuje. A wyglad to taki dodatkowy atut Smile I ułatwia też to czyszczenie całej płyty, bo nie ma rusztów. Po prostu gładka powierzchnia. Sama przyjemność w czyszczeniu.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by kaminskawerka Sro Paź 05, 2022 1:24 pm

nina napisał:Najważniejsze, ze sie wygodnie gotuje. A wyglad to taki dodatkowy atut Smile I ułatwia też to czyszczenie całej płyty, bo nie ma rusztów. Po prostu gładka powierzchnia. Sama przyjemność w czyszczeniu.

Nie tylko w czyszczeniu ale i w gotowaniu. Bo to właściwie najważniejsze w płycie gazowej. Funkcje są pomocne, bo dają jakby dodatkowy atut do działania. Fajnie że można sobie takie podstawowe procesy uprościć tylko przy pomocy samego sprzetu.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by nina Sro Lis 02, 2022 7:48 pm

Też fakt. Ustawiasz sobie np. temperaturę a nie moc, która nic nie mówi. I wtedy płyta sama reaguje na to, co się dzieje. Trochę samo sie gotuje. Takie podejście do gotowania tylko ułatwia sprawę. Zdejmuje pewien problem z naszej głowy, wiec mamy więcej czasu na inne rzeczy, przyjemności Smile

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by jessie44 Sro Lis 30, 2022 7:00 pm

Koral napisał:Ogromny wybór sprzętu agd na rynku potrafi utrudnić wybór tego najbardziej przydatnego w naszej kuchni. Bo co wybrać tradycyjna płytę gazową czy płytę indukcyjną? A piekarnik jaką powinien mieć funkcjonalność by się sprawdził? Jakich wyborów dokonaliście podzielcie się swym doświadczeniem.


Płyta gazowa wizualnie mi się bardziej podoba, ale chyba bym zdecydowała się na indukcję
jessie44
jessie44

Liczba postów : 4
Join date : 30/11/2022
Age : 54
Skąd : Łańcut

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by kaminskawerka Wto Gru 06, 2022 1:25 pm

jessie44 napisał:
Płyta gazowa wizualnie mi się bardziej podoba, ale chyba bym zdecydowała się na indukcję

A zobacz Innovę Premium od Solgazu. Płyta niby gazowa, a wygląda jak indukcja. I ma mega ciekawe funkcje, których na pewno nie znajdziesz w gazowej płycie. Bardzo nowoczesne spojrzenie na tradycyjną płytę.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by Koral Nie Gru 18, 2022 3:22 pm

Innova pięknie się prezentuje, a jej funkcjonalność jak i oszczędność w zużyciu gazu przemawia za jej wyborem do nowoczesnej kuchni.

Koral
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 59
Join date : 27/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by avery75 Pon Gru 19, 2022 2:45 pm

Gdzie kupić dobrą lodówkę?
avery75
avery75

Liczba postów : 4
Join date : 19/12/2022
Age : 32
Skąd : Suchdeniów

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by gwiza Wto Gru 20, 2022 1:45 pm

Myślę właśnie o kupieniu odkurzacza. Waham się pomiędzy Roombą, a odkurzaczem pionowym.
gwiza
gwiza

Liczba postów : 4
Join date : 20/12/2022
Age : 33
Skąd : Poznań

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by megane.mayert Czw Gru 29, 2022 4:20 pm

Jaką klasę energetyczną wybrać?
megane.mayert
megane.mayert
Nowy
Nowy

Liczba postów : 6
Join date : 29/12/2022
Age : 33
Skąd : Łańcut

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by nina Sob Sty 14, 2023 8:42 pm

Koral napisał:Innova pięknie się prezentuje, a jej funkcjonalność jak i oszczędność w zużyciu gazu przemawia za jej wyborem do nowoczesnej kuchni.

Wygląd się zmienił w ich produktach. Można sobie popatrzeć, bo jeszcze są gdzieś dostępne w internecie te starsze modele. Nie były tak ładne jak Innova. Widać, że projektanci nie stoją w miejscu. Funkcje tez się zmieniają. Widać, że cały czas rozwijają ten pomysł. I to jest fajne.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by kaminskawerka Pon Lut 13, 2023 10:31 am

Mieli też, czy też nadal mają, te takie wyglądające na zwykłe, z palnikami, ale z dodatkowymi funkcjami. Ale i tak najlepsze rozwiązanie, najładniejsze, to te bez palników. A właściwie z palnikami ale pod szkłem, bo przecież one tam są Smile Zupełnie inaczej to wygląda, jak sie porówna wygląd. No i taka powierzchnia też inaczej się sprawdza przy czyszczeniu.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by Sara212 Sob Lut 25, 2023 5:17 pm

Polecam Wam wszystkim sprawdzić stronę https://sklep.msalamon.pl/ , na której znajdziecie ofertę sklepu internetowego z najróżniejszymi elementami elektroniki i automatyki, w tym m.in. wzmacniacze, czujniki ruchu i wiele więcej. Wedłujg mnie oferta na stronie jest bardzo rozbudowana, dostosowana do najróżniejszych potrzeb klientów.

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1191
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by nina Sro Mar 01, 2023 1:30 pm

Tak naprawdę musimy pamiętać o tym, że kuchnia służy do gotowania, więc wygoda jest najważniejsza. A wygląd? Fajnie jak też jest, ale to już raczej dodatek. Funkcje mają chyba priorytet. No i sam układ w całej kuchni. Można sobie odpowiednio ustawić sprzęt, by było wygodniej. Można ustawić piekarnik wyżej, by łatwiej było do niego zaglądać. A przy okazji jak piekarniki są takie jak te Solgazu, to i ładnie wyglądają Smile

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Sprzęt agd Empty Re: Sprzęt agd

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach