Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Soczewki kontaktowe?

+12
tlittel
Janka23
okey57
hblock
mcdermott.bo
schaefer22jarrett
mruczek
Kłaczek25
Karin
Anulaa21
czteryduzekaty
maksik
16 posters

Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Soczewki kontaktowe?

Pisanie by maksik Pią Lis 13, 2020 2:05 pm

Czy ktoś z Was zdecydował się na noszenie soczewek kontaktowych i może doradzić jakie wybrać? Na https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych jest lista takich właśnie soczewek, jednak nie bardzo wiem czym się sugerować przy wyborze. Możecie coś doradzić?

maksik
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 105
Join date : 07/09/2020

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by czteryduzekaty Sro Gru 30, 2020 3:12 pm

Przede wszystkim, trzeba udać się do lekarza i zrobić badanie okulistyczne. Jest to podstawa przed rozpoczęciem noszenia soczewek, czy też okularów korekcyjnych. Wyprzedzę Twoje pytanie, gdzie takiego lekarza znaleźć, podsyłam https://www.onedayclinic.pl/centrum-okulistyczno-optyczne-wroclaw/. Jest to sprawdzony specjalista i placówka, ponieważ już tam byłem nie raz.

czteryduzekaty
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 25
Join date : 30/12/2020

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by Anulaa21 Nie Cze 27, 2021 6:59 pm

Musicie jednak mieć na uwadze fakt, że jeśli chodzi o dobór Wasze oczy, to warto zawsze stawiać na jak najlepsze ich zabezpieczenie. Na pewno kluczem może być skorzystanie z możliwości, jakie dają krople z https://ktomalek.pl/nawilzajace-krople-do-oczu/k-42/1 To ważny aspekt, więc nie ma co się dalej zastanawiać.

Anulaa21
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 204
Join date : 16/12/2020

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by Karin Pon Lip 19, 2021 2:41 pm

Ja noszę soczewki od lat. Pierwsze soczewki musi dobrać specjalista. Potem możesz je spokojnie zamawiać online. Jeśli miałabym polecić jakiś typ soczewek to byłyby to soczewki jednodniowe. Tutaj https://www.bezokularow.pl/soczewki-jednodniowe masz spory wybór marek i łatwo coś znajdziesz. Te soczewki są wygodne w użyciu, łatwo zachować higienę, bo korzystasz z nich tylko raz.

Karin
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 164
Join date : 21/01/2021

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by Kłaczek25 Wto Lip 27, 2021 8:49 pm

Jeśli zamierzasz nosić soczewki kontaktowe to najpierw poczytaj kilka przydatnych informacji na tym portalu SOCZEWKIKONTAKTOWE.EU Nie tylko masz informacje ale i możliwość zakupu w ich sklepie online gdzie masz gwarancję jakości i dobrej ceny. Dzięki nim twoje oczy dostaną to co najlepsze a o to chodzi w tym produkcie.

Kłaczek25
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 366
Join date : 23/07/2021

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by mruczek Sro Sie 04, 2021 6:34 am

Otóż właśnie to. Sama zastanawiam się nad tym czy by nie zdecydować się na soczewki kontaktowe. Lecz z racji, że za bardzo się na tym nie znam to szukam jakiś wskazówek w internecie. I tak też między innymi udało mi się trafić na informacje odnośnie takich soczewki miesięczne Także koniecznie muszę więcej na ten temat poczytać zanim się zdecyduję.

mruczek
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 162
Join date : 09/05/2020

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by schaefer22jarrett Sro Sie 04, 2021 7:14 pm

Najlepiej poradzić się specjalisty. Dobór soczewek powinien być poprzedzony wizytą u optyka.

schaefer22jarrett

Liczba postów : 4
Join date : 04/08/2021
Age : 31
Skąd : Łódź

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by mcdermott.bo Pią Sie 06, 2021 9:41 pm

Ja noszę soczewki i dają o wiele większy komfort widzenia.
mcdermott.bo
mcdermott.bo

Liczba postów : 4
Join date : 06/08/2021
Age : 48
Skąd : Przeciszów

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by hblock Sob Sie 14, 2021 12:29 am

Ja swoje zawsze zamawiam z Internetu.
hblock
hblock

Liczba postów : 4
Join date : 14/08/2021
Age : 31
Skąd : Mszana Dolna

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by okey57 Sro Sie 18, 2021 6:31 pm

Swoje zawsze zamawiam z Internetu, bo trochę taniej.
okey57
okey57

Liczba postów : 4
Join date : 18/08/2021
Age : 31
Skąd : Mszana Dolna

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by Janka23 Pon Paź 25, 2021 8:05 pm

Ja kiedyś nosiłam okulary ale nie czułam się w nich dobrze więc przerzuciłam się na soczewki i jestem bardzo zadowolona. Na początku ciężko mi było nauczyć się je zakładać i wyciągać ale z czasem wszystko się unormowało i nie mam zamiaru wracać do okularów. Możesz jeszcze pomyśleć o korekcji laserowej ale to zostawiam już tobie.

Janka23
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 329
Join date : 15/10/2021

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by tlittel Czw Paź 28, 2021 6:11 pm

Soczewki są niewygodne.
tlittel
tlittel

Liczba postów : 4
Join date : 28/10/2021
Age : 34
Skąd : Kolbuszowa

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by slyntt Sro Gru 08, 2021 2:49 pm

Smile


Ostatnio zmieniony przez slyntt dnia Sob Mar 26, 2022 6:36 pm, w całości zmieniany 1 raz

slyntt
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 323
Join date : 05/05/2019

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by Nina83 Czw Mar 17, 2022 6:17 pm

Czasami część osób nosząca okulary przerzuca się na soczewki. W takim wypadku trzeba wybrać się do specjalisty, który przeliczy moc okularów na soczewki. Nie zawsze to jest takie oczywiste, bo może się okazać, że soczewka jest za słaba lub zbyt mocna, gdy sami się za to zabierzemy. To może pogłębiać wadę wzroku. Wszystko na ten temat znajdziecie na tej stronie http://przezszkla.pl/soczewki-kontaktowe/jak-wybrac-soczewki-na-podstawie-okularow/qqge_seyr .

Nina83
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 115
Join date : 31/08/2021

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by mazowszanka Wto Mar 22, 2022 4:26 pm

Każdy, kto nosi soczewki,powinien też zainteresować się ofertą sklepu, w którym można od ręki dostać akcesoria do nich, takie jak pojemniczki https://optiland.pl/akcesoria-pojemniki-na-soczewki
Szkła przechowuje się w specjalnych sterylnych pojemnikach. Najczęściej wykonane są z plastiku lub szkła, posiadają zakręcane komory, aby do środka nie mogły dostać się żadne drobnoustroje, zabrudzenia lub kurz. Mogą występować w przeróżnych wzorach i kolorach

mazowszanka
Nowy
Nowy

Liczba postów : 10
Join date : 06/02/2022

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by bobbie.johnson Wto Cze 14, 2022 4:55 am

Soczewki to chyba najlepiej, aby dobrał odpowiedni lekarz - w tym przypadku okulista. Ludzie często zapominają, że nosząc soczewki i tak powinni regularnie badać wzrok, bo ten niestety lubi płatać figle. Sama coś o tym wiem, bo długo bagatelizowałam objawy jaskry (o których można poczytać np. tutaj: https://vidiummedica.pl/przyczyny-objawy-jaskry/ ). Gdyby nie to, że właśnie poszłam do lekarza, który szybko je wykrył, to mogłabym dzisiaj nie widzieć na oczy.
bobbie.johnson
bobbie.johnson

Liczba postów : 4
Join date : 14/06/2022
Age : 33
Skąd : Kraków

Powrót do góry Go down

Soczewki kontaktowe?  Empty Re: Soczewki kontaktowe?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach