Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

+8
Kajtek33
Sara212
joanna
Andzia
starucha71
beauty00
małaaa
regulacja
12 posters

Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by regulacja Pią Sie 31, 2018 6:49 am

Chodzi o dość stary budynek.
Czytałam tutaj http://www.ppkz.pl/oferta/ że czasem właśnie taka renowacja budynków obejmuje między innymi właśnie też budynki mieszkalne takie jak kamienice.
Czy wobec tego faktycznie jest to jedna z lepszych opcji?
Chodzi o to, żeby zachować historyczny charakter takiego budynku.
Może ktoś z was miał już coś więcej do czynienia z takimi rzeczami i doradzi?

regulacja
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 187
Join date : 11/07/2014

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by małaaa Nie Lut 16, 2020 7:09 am

Możliwe, niestety nie znam się na takich rzeczach. Ja teraz nie mam problemu z remontem, bo mam dom nowszej generacji. A taki przy okazji kojarzysz może firmę wmb https://www.wmb.pl/ ? Słyszałam, że to bardzo dobrzy producenci sztukaterii. Czy to prawda?

małaaa
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 66
Join date : 09/10/2019

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by beauty00 Pią Wrz 11, 2020 10:01 am

W zasadzie nie mam pojęcia. A powiedzcie mi pod innym kątem, czy w domu w takiej kamienicy może być coś takiego jak te https://www.sklep-watermark.pl/ pompy hydroforowe zamontowane? Bo chodzi mi o poprawę ciśnienia w rurach, ale nie wiem, czy jak sama to zamontuję, to nie podziała to na pół bloku, albo wcale. Macie pod tym kątem jakieś doświadczenia?


Ostatnio zmieniony przez beauty00 dnia Pon Sie 01, 2022 1:18 pm, w całości zmieniany 1 raz

beauty00
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 47
Join date : 24/01/2020

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by starucha71 Sob Lis 07, 2020 5:55 pm

Jeżeli decydujemy się na remont mieszkania to musimy pamiętać o wielu istotnych kwestiach, z którymi siłą rzeczy będziemy mieć do czynienia w trakcie realizowania naszego planu. Zaplanowanie działań jest bardzo ważne i może przesądzić o końcowym efekcie naszych działań i o tym, czy będziemy zadowoleni z naszej inwestycji. Zależnie od tego czy będziemy korzystać z pomocy firmy remontowej która nas wesprze, czyli przykładowo wykończenia wnętrz wykonamy samodzielnie, a pozostałe prace zostawimy do wykonania dla firmy to potrzebny budżet może się różnić. Poza kwestiami ekonomicznymi istotne są także kwestie bezpieczeństwa, nie mając pojęcia o instalacjach elektrycznych nie powinniśmy ich dotykać, ponieważ takie nieautoryzowane prace mogą zakończyć się powstaniem zagrożenia zdrowia i/lub życia naszego, oraz naszych bliskich. Podobnie sprawa wygląda jeśli omawiamy instalacje sanitarne. Jednak tutaj może zaistnieć pilna potrzeby interwencji ze względu na możliwość powstawnia awarii i może zajść potrzeba pilnego usunięcia przyczyny, co nie jest możliwe gdy nie posiada się specjalistycznej wiedzy oraz nie zna zależności funkcjonowania poszczególnych elementów instalacji. Również takie czynności jak praca z niełatwym dla amatora materiałem jakim jest tynk nie powinny być wykonywane samodzielnie, a powierzane profesjonaliście. Odkształcenia jakie powstają podczas pracy z tynkiem po wyschnięciu nie są możliwe do zeszlifowania tak jak ma to miejsce w przypadku gładzi. Podobnie sprawa wygląda gdy zamierzamy wykonywać ściałki działowe lub sufity podwieszane. Tutaj jest sporo elementów które nietrudno można uszkodzić, a usterki są najzwyczajniej nieopłacalne bo mogą się także wiązać z koniecznością wymiany materiału. Uszkodzone, nieprawidłowo zainstalowane płyty gipsowo kartonowe też mogą nie nadawać się do demontażu lub w trakcie mogą zostać uszkodzone, połamane. A taka sytuacja zupełnie dyskwalifikuje materiał z dalszego użytkowania.

starucha71
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 15
Join date : 05/11/2020

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by Andzia Pią Kwi 01, 2022 1:21 pm

Polecam środek antykorozyjny bloxide markal. Świetnie chroni i nie powoduje uszkodzeń.

Andzia
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 181
Join date : 02/12/2021

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by joanna Sob Paź 22, 2022 12:26 am

Jak już będziecie na etapie remontu, to tutaj https://grupamo.pl/ możecie się rozglądnąć za wyposażeniem do swojej łazienki, za płytkami, panelami, oświetleniem, sztukaterią i innymi rzeczami. Tam znajdziecie solidne i nowoczesne artykuły.

joanna
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 52
Join date : 09/08/2022

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by Sara212 Nie Gru 04, 2022 11:56 am

Czy możecie mi polecić jakąś sprawdzoną firmę remontową z Krakowa?

Zarządzanie sobą w czasie

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1191
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by Kajtek33 Wto Gru 20, 2022 8:48 pm

Moim zdaniem takie rozwiązania mogą faktycznie okazać się korzystne, szczególnie w przypadku odpowiedniego zabezpieczenia danego terenu. Na stronie https://sieci-siatki.pl/siatki-ochronne/siatki-na-rusztowania/ czytałem na temat wykorzystania siatek ochronnych. Myślicie, że takie produkty mogłyby okazać się korzystne w tym zakresie?

Kajtek33
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 187
Join date : 19/09/2022

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by Justyna Pon Mar 06, 2023 8:14 pm

Na pewno też warto zaczerpnąć sobie nieco inspiracji i pomysłów na swoje wnętrza, skoro planuje się remont. Ja też teraz szukam pomysły  na ciekawe  malowanie pokoju ze skosami, bo szukuję się na remont. Chciałabym postawić na nowoczesne, ciepłe kolorki. Także teraz czekają nie polowania na inspiracje.

Justyna
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 188
Join date : 01/03/2023

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by Maruder Pon Kwi 03, 2023 8:11 am

Akurat same remonty są oczywiście bardzo ważne i ja jeszcze chcę powiedzieć, że także bardzo ważną opcją jest to aby mieć wiedzę czy warto remontować mieszkanie przed sprzedażą. Od siebie chcę powiedzieć, że bardzo fajnie o tym napisano w https://budujemytutaj.pl/czy-warto-remontowac-mieszkanie-przed-sprzedaza/ i ja jestem zdania, że takie kwestie oczywiście bywają bardzo ważne.

Maruder
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 646
Join date : 01/06/2022

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by bocian Pią Kwi 28, 2023 12:30 pm

Wiesz co, na Twoim miejscu przede wszystkim zainteresowałabym się ofertą jaką przygotował biegły rzeczoznawca budowlany Tak naprawdę, to bez takiej profesjonalnej opinii, ciężko myśleć o remoncie w kamienicy.

bocian
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 401
Join date : 04/03/2021

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by Sara212 Sro Wrz 06, 2023 7:59 am

Zdecydowanie mogę wam wszystkim polecić sprawdzić strone Fototapety dzieci Tappy , na której znajdziecie interesujący artykuł na tematem aranżacji sypialni. W razie pytań, wszelkie informacje o ofercie znajdziecie na stronie.

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1191
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by KasjuszMag Pon Wrz 11, 2023 5:46 am

Podest roboczy to konstrukcja zaprojektowana do wykonywania prac na wysokości, zapewniająca stabilność i bezpieczeństwo. Ułatwia prace remontowe, malarskie czy instalacyjne. Dzięki różnorodności dostępnych modeli, użytkownik może wybrać rozwiązanie najlepiej spełniające jego oczekiwania. Podest roboczy jest też łatwy w montażu i demontażu, co sprawia, że jest to narzędzie chętnie wybierane przez fachowców.


KasjuszMag
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 172
Join date : 01/08/2022

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by Justyna Nie Mar 31, 2024 7:25 pm

Do remontu jasna sprawa, też się trzeba odpowiednio przygotować. Trzeba sobie wszystko przemyśleć, rozważyć itd.
Ciekawy artykuł jednak ostatnio znalazłam, bo - https://applefashion.pl/koszt-remontu-lazienki-3m2-prowadzenie-kosztorysu-inspiracje-i-czesto-zadawane-pytania/ . Znajdziecie tam wskazówki - jak zbudować sobie kosztorys remontu łazienki?

Justyna
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 188
Join date : 01/03/2023

Powrót do góry Go down

Remont w kamienicy wymaga konserwatora? Empty Re: Remont w kamienicy wymaga konserwatora?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach