Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Pies w domu

+18
adell.leuschke
ottogleichner
inna
ważniak
pyost
bako
Kłaczek25
Maruder
camille.blanda
zkuphal
bocian
Mleczko
dorothy
OliviaJohnson70
qart
Koral
nina
kaminskawerka
22 posters

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Pies w domu Empty Pies w domu

Pisanie by kaminskawerka Nie Cze 26, 2022 5:42 pm

Macie psiaka w domu? Uważacie że to był dobry wybór czy też za duży obowiązek? Napisze jak to było u nas. Na początku (to jest nasz pierwszy psiak) człowiek nie wiedział tak naprawdę z czym się to wiąże. Wiadomo że to obowiązek, ale chyba nikt tak do końca nie zdaje sobie sprawy jak duży. Oczywiście warto, bo fajnie mieć w domu takiego przyjaciela, który jest zawsze. Przez lata to wszystko się u nas zmieniało. Chyba wraz ze zmianą potrzeb psiaka. Jego zdrowia. Nawet mogę tu powiedzieć, że to my się dopasowywaliśmy do niego Smile

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by nina Wto Cze 28, 2022 1:30 pm

No tak to bywa. Wprowadzasz do domu, myślisz, że dostosuje się do Ciebie i rodziny, a jest odwrotnie. Przed człowiek siedział w domu, a teraz chodzi minimum na 3 spacery dziennie. Zdrowo Smile A co do psiaka i jego zdrowia, to warto też spojrzeć na to, co je. Nie wszystkie karmy sa dobre. Trzeba czytać etykiety, skład. Bo bywa, że mają dziwną zawartość. Tych naprawdę dobrych to nie ma tak dużo na rynku.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by Koral Pon Lip 04, 2022 8:56 pm

Podjęcie decyzji o posiadaniu psiaka u mnie przyszła łatwo. Skradł serducha całej rodziny i każdy ma do niego słabość. Obowiązki daje się pogodzić z pracą i nie tylko ale najgorszą rzeczą jest gdy pupil choruje i cierpi. Całe szczęście ten gorszy okres mamy już za sobą gdyż udało się ustalić przyczynę jego złego samopoczucia. Trudno mi jeszcze dziś uwierzyć, że był nią kurczak. Pies go uwielbiał więc dostawał go zarówno w karmie jak i specjalnie mu go gotowałam. Wyeliminowanie go z jadłospisu, poszukiwania dobrej karmy bez tego składnika oraz czas jej wdrożenia trochę trwały. Całe szczęście, że jednak się udało i pies odzyskuje swą energię.

Koral
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 50
Join date : 27/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by kaminskawerka Wto Lip 12, 2022 9:08 pm

Koral napisał:Podjęcie decyzji o posiadaniu psiaka u mnie przyszła łatwo. Skradł serducha całej rodziny i każdy ma do niego słabość. Obowiązki daje się pogodzić z pracą i nie tylko ale najgorszą rzeczą jest gdy pupil choruje i cierpi. Całe szczęście ten gorszy okres mamy już za sobą gdyż udało się ustalić przyczynę jego złego samopoczucia. Trudno mi jeszcze dziś uwierzyć, że był nią kurczak. Pies go uwielbiał więc dostawał go zarówno w karmie jak i specjalnie mu go gotowałam. Wyeliminowanie go z jadłospisu, poszukiwania dobrej karmy bez tego składnika oraz czas jej wdrożenia trochę trwały. Całe szczęście, że jednak się udało i pies odzyskuje swą energię.

U nas podobnie. Kurczak powodował drapanie. I to takie dość mocne. A znajomej wygryzanie sierści. Gdyby nie porada weterynarza o zmianie karmy na coś lepszego, to byśmy dalej z tym walczyli. A tak jest teraz spokój. Jednak skład karmy na spore znaczenie i eliminacja pewnych produktów sporo zmienia. My przeszliśmy na Empire, bo ma całkiem fajny skład i sporo mięsa w sobie, co też nie jest standardem.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by qart Czw Lip 14, 2022 1:59 pm

nie da się ukryć, ale posiadanie jakiegokolwiek zwierzaka, a psa w szczególności, to duuuży obowiązek - każdego dnia, w wakacje również. Co prawda w obecnych czasach i tak jest lepiej, niż np. w czasach młodości naszych rodziców. Teraz bowiem wiele hoteli, ośrodków oferuje możliwość przyjechania na wakacje wraz ze swoim psiakiem. Kiedys tego nie było. Sa też hotele dla zwierząt. Trzeba tez liczyć się z kosztami utrzymania psiaka, które nie sa małe, zwłaszcza jak np. czesto musimy odwiedzać weterynarza. Poza tym, pogoda, czy nie - z psem trzeba wyjść. Dlatego zanim się przygarnie psiaka, warto porządnie się zastanowić. Dosłownie - porządnie!

------------
https://bonus-czystosc.pl

qart

Liczba postów : 1
Join date : 14/07/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by nina Czw Lip 28, 2022 12:22 pm

To zawsze jest obowiązek. W końcu bierzemy sobie na głowę kogoś, o kogo musimy dbać. Jeździć do veta itd. To nie tylko przyjemność, bo to nie jest zabawka. Chyba każdy, kto decyduje się na psa, ma taką świadomość. To też pewne wyrzeczenia. Bo nie wszędzie wejdziemy, jak jedziemy gdzieś z psiakiem. Nie wszędzie też będzie można pojechać. Ale i tak warto mieć taką małą przylepę. I ja rozpieszczać, dawać smakołyki itd. Karmić odpowiednią karmą, jak już tu wspomniano. Bo jakość i skład ma znaczenie.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by OliviaJohnson70 Pią Lip 29, 2022 5:14 am

Zależy ile masz czasu i cierpliwości dla pieska. W moim przypadku pies bardzo fajnie urozmaica czas i cieszę się, że go mam. Z drugiej strony jeśli długo Ciebie nie ma w domu, to pies przez to cierpi. To jest obowiązek za który trzeba być odpowiedzialnym. To nie jest zabawka którą się kupuje i wyrzuca. Warto coś takiego zawsze dobrze przemyśleć.


------------------------
Spływy Pontonowe

OliviaJohnson70

Liczba postów : 1
Join date : 29/07/2022

https://www.ski-raft.pl/splywy-pontonowe.html

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by kaminskawerka Nie Lip 31, 2022 1:23 pm

I tak i nie. Wiesz, pies w pewnym stopniu dopasowuje się do trybu życia właścicieli. Z własnego doświadczenia powiem, ze większość czasu psiak i tak przesypia, lub potrafi zająć się sobą. Co prawda jakaś tęsknota jest, ale po powrocie z pracy się cieszy. Nie ma problemu. To nie jest wyrzucanie, jak napisałaś. Mam, dbam najlepiej jak potrafię, z każdą pierdółka biegnę do vet, bo mi zależy. Jak karma sprawiała problem to zmieniliśmy na Empire. Droższa? nie ma znaczenia. jest lepsza, ma więcej mięsa, nie ma zboża, nie ma kurczaka. Tylko jakość się liczy. Daję najlepsze co mogę i tyle.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by dorothy Wto Sie 23, 2022 10:06 am

Mając psa rasy, która wymaga więcej uwagi warto porozmawiać ze socjalistami jak radzić sobie w problematycznych sytuacjach oraz co zrobić żeby nasz pies był szczęśliwy. Z tego co widziałam https://www.wojtkowszkolenia.pl ma profesjonalne szkolenia on line. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o swoim psie może warto takie przejść.

dorothy
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 247
Join date : 28/03/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by nina Pon Wrz 05, 2022 5:37 pm

kaminskawerka napisał:I tak i nie. Wiesz, pies w pewnym stopniu dopasowuje się do trybu życia właścicieli. Z własnego doświadczenia powiem, ze większość czasu psiak i tak przesypia, lub potrafi zająć się sobą. Co prawda jakaś tęsknota jest, ale po powrocie z pracy się cieszy. Nie ma problemu. To nie jest wyrzucanie, jak napisałaś. Mam, dbam najlepiej jak potrafię, z każdą pierdółka biegnę do vet, bo mi zależy. Jak karma sprawiała problem to zmieniliśmy na Empire. Droższa? nie ma znaczenia. jest lepsza, ma więcej mięsa, nie ma zboża, nie ma kurczaka. Tylko jakość się liczy. Daję najlepsze co mogę i tyle.

Dokładnie. Jeżeli ktoś stale przebywa w domu, to psiak sie do tego przyzwyczai. Jak zostaje sam, bo rodzina pracuje, to też się do tego przyzwyczai. Wszystko zależy od wychowania. Najważniejsze, by zapewnić mu i odpowiednią dawkę ruchu by mógł spalić nadmiar energii. Co jest po prostu zdrowe dla psiaka. No i odpowiednią karmę, która da odpowiednią energię. Jakość i karmy i czasu jaki spędzamy z naszym małym przyjacielem ma duże znaczenie.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by kaminskawerka Pią Paź 07, 2022 7:37 pm

Tak jak pisałam. Fajnie wypada Empire. Pamiętajmy o tym, że to jak karmimy, wpływa na zdrowie i funkcjonowanie. Nie tylko tu i teraz, ale i w przyszłości. Niektóre rzeczy wychodzą po czasie niestety i warto o to zadbać już teraz.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by Mleczko Nie Paź 30, 2022 4:25 pm

U nas jest pies członek rodziny, rasowy z rodowodem. Czasami na wystawy jedzimy. Ostatnio na https://psieplatane.pl/kategoria/smycze/smycze-wystawowe-ringowki/ fajna ringówka dla psa mi wpadła w oko to zamówiłam i będzie na kolejny wyjazd

Mleczko
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 103
Join date : 15/06/2021

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by bocian Pon Paź 31, 2022 7:55 am

Jeśli planujesz zakup karmy bądź zabawek dla swojego psa, to polecam sprawdzić aktualną gazetkę w maxi zoo. Jest dostępna pod linkiem: https://blix.pl/sklep/maxi-zoo W ten sposób na pewno nie przepłacisz na zakupach.

bocian
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 397
Join date : 04/03/2021

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by nina Sro Lis 02, 2022 7:56 pm

kaminskawerka napisał:Tak jak pisałam. Fajnie wypada Empire. Pamiętajmy o tym, że to jak karmimy, wpływa na zdrowie i funkcjonowanie. Nie tylko tu i teraz, ale i w przyszłości. Niektóre rzeczy wychodzą po czasie niestety i warto o to zadbać już teraz.

Empire to nie tylko sama karma. Tam też są przekąski i inne dodatki, które są całkiem ciekawe. Mnie w oko wpadły te z kolagenem. Dla psiaka to samo zdrowie, szczególnie dla tych, co mają problemy ze stawami. Tylko czegoś takiego nie daje sie codziennie. Warto to skonsultować z vet.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by zkuphal Pią Lis 04, 2022 5:56 pm

Ja bardzo lubię psiaki, ale chyba jestem już za leniwa na nie. Mam za dużo obowiązków, pies byłby u mnie zaniedbany.

zkuphal

Liczba postów : 4
Join date : 04/11/2022
Age : 36
Skąd : Białystok

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by camille.blanda Pon Lis 28, 2022 11:49 am

Jaki rodzaj obroży dla psa posiadają Wasze pupile? Zastanawiam się nad zamówieniem jednej z nich z tego miejsca - https://warsawdog.com/cat/obroza/. Szerokość obroży powinna obejmować mniej więcej dwa kręgi szyjne psa. Zbyt cienka obroża w przypadku szarpnięcia smyczą może wpijać się w skórę i podduszać psiaka. Zbyt szeroka obroża jest niewygodna i może uwierać Twojego czworonoga podczas ruchów szyi i głowy.
camille.blanda
camille.blanda

Liczba postów : 4
Join date : 28/11/2022
Age : 33
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by Maruder Czw Gru 01, 2022 6:50 pm

Jest to oczywiście coś bardzo fajnego i ja również chcę jeszcze powiedzieć, że na pewno bardzo ważną kwestią jest to aby wiedzieć jak usunąć z dywanu wymioty psa lub kota. Na pewno doskonale o tym wspomniano w https://www.4katy.com.pl/porady/wymioty-psa-lub-kota-jak-usunac-slady-z-dywanu i zachęcam każdego aby zapoznał się z tak ciekawym tematem.

Maruder
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 624
Join date : 01/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by Kłaczek25 Sob Sty 21, 2023 8:26 pm

Jeśli chodzi o psa w domu to trzeba o niego dbać i warto poszerzać swoją wiedzę żeby w razie czego mu pomóc. Przyda się poczytać artykuły na tej witrynie https://zwierzetaimy.pl/zywienie/czy-pies-moze-jesc-surowe-jajko/ bo jest wiele ciekawych porad dotyczących chorób jak i wychowania psa. Bardzo przydatna wiedza dla właścicieli.

Kłaczek25
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 366
Join date : 23/07/2021

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by nina Czw Sty 26, 2023 10:38 am

Kłaczek25 napisał:Jeśli chodzi o psa w domu to trzeba o niego dbać i warto poszerzać swoją wiedzę żeby w razie czego mu pomóc. ...

Zawsze. Psiak to kolejny członek rodziny. Musimy mieć wiedzę, by działać. Tu nawet nie chodzi o działania kryzysowe, jak już coś się dzieje. To też, ale raczej musimy działać wcześniej. Psiak jest w 100% zależny od nas. I tyle. I nam nie powie co mu dolega. Jak dziecko. Od nas zależy jak zareagujemy, co damy. Leki, karma itd. I tu najlepiej nie oszczędzać. Bo samo leczenie później może być drogie. Sama zła karma potrafi zrobić dużo złego. Lepiej postawić na lepszą. I świeża. My kupujemy przykładowo Empire bezpośrednio od producenta, nie ze sklepu. Większa pewność, ze to karma która nie leżała na magazynach u pośredników.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by bako Nie Sty 29, 2023 11:03 pm

W celu uzupełnienia witamin i minerałów można pomyśleć o dodaniu do diety olejków CBD https://hempets.pl/ które mają udowodnione działanie prozdrowotne. Nie tylko zapobiegają wielu chorobom, ale także pomagają w przypadku psów chorych na cukrzycę, padaczkę czy inne dolegliwości

bako
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 96
Join date : 30/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by nina Sro Mar 01, 2023 12:43 pm

Oczywiście. Dodatkowe suplementy czasami są wskazane. Wszystko zależy od zdrowia psiaka. Sama karma nie zawsze wystarczy. Nawet jak będzie tak dobra jak Empire. My dodajemy np. kolagen na stawy (Empire też ma u siebie) bo to fajny dodatek i nieźle wspomaga. Szczególnie starsze psiaki mogą mieć problemy. Tylko by nie dawać za dużo, bo można też przesadzić Smile

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by pyost Sro Kwi 19, 2023 10:40 am

Razem z narzeczonym niedawno się przeprowadziliśmy do większego domu i razem postanowiliśmy, że chcielibyśmy zaadoptować psiaka. Wiecie może, gdzie moglibyśmy szukać ogłoszeń z psami do adopcji? Chcielibyśmy podarować jakiemuś szczeniaczkowi ciepły kąt i kochających właścicieli. Z tego artykułu - https://lowicz24.eu/artykul/gdzie-szukac-psa-lub/1396605 dowiedzieliśmy się, że możemy sprawdzić ogłoszenia schronisk, a także portale z darmowymi ogłoszeniami lokalnymi. Gdzie możemy jeszcze szukać takich portali z ogłoszeniami dotyczącymi adopcji zwierząt?
pyost
pyost

Liczba postów : 4
Join date : 19/04/2023
Age : 25
Skąd : Vrbátky, Republika Czeska

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by ważniak Pią Kwi 21, 2023 2:23 pm

Zapewne, jeśli macie psa lub psy, to Wasze ściany często są pobrudzone, a to się piesek otrzepie, a to się otrze o ścianę. Myślę, że można by zabezpieczyć ściany, ale na razie nie podjąłem decyzji co do materiału do wykorzystania. Na przykład panele na płycie https://4wall.pl/359_lamele-na-plycie mogłyby ścianę zabezpieczyć, a drewno to wystarczy przecież przetrzeć wodą. Czy mam rację, czy może się mylę?

ważniak
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 103
Join date : 17/02/2023

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by inna Pon Kwi 24, 2023 9:34 pm

U nas starszy juz psiak więc i suplementy na stawy podajemy, ma tez specjalną karme dla seniorów Josera Senior plus

inna
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 32
Join date : 26/03/2023

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by ottogleichner Czw Kwi 27, 2023 2:13 pm

Hej! Bardzo chciałabym adoptować pieska albo kotka, ale kompletnie nie wiem gdzie warto szukać ogłoszeń z takimi zwierzakami. Możecie podesłać mi linki do jakiś polecanych przez was portali?
_________________________
Gdzie szukać psa lub kota do adopcji?
ottogleichner
ottogleichner

Liczba postów : 1
Join date : 27/04/2023

Powrót do góry Go down

Pies w domu Empty Re: Pies w domu

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach