Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

+30
SebastianMM
madzia2
Janka23
Kajtek33
Maruder
kalcyt
joanna
dont
Sara212
Andzia
llo
Kłaczek25
Xawery
Mleczko
Ester89
Dżess
caden.kuhn
Olifka
Aktuuska
Radzioo
mruczek
magdaa
slyntt
małaaa
truskaweczka
inha
szykowna
bella88
Uliseska
Ameba25
34 posters

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Ameba25 Pon Maj 23, 2016 1:52 pm

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?
Mam dość płacenia góry kasy za wodę do podlewania i pomysłałam,
że bede łapać deszcze.
Ale czy taka beka nie zeszpeci???

Ameba25
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 66
Join date : 09/04/2014

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Uliseska Wto Maj 24, 2016 5:49 am

Nie sądzę, żeby aż tak zeszpecił, żeby z niego rezygnować,
zwłaszcza że takie pojemniki na deszczówkę to naprawdę przydatna rzecz,
jak tu http://ogrodosfera.pl/zbiornik-na-deszczowke-aquacan-360l - i pozwala nieźle oszczędzić na wodzie:)

Uliseska
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 74
Join date : 05/04/2014

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by bella88 Pon Sty 20, 2020 9:35 pm

Według mnie, ale możesz na ten temat poczytać sobie w sieci lub spytać ogrodnika. A tak przy okazji, gdzie kupujecie różnego typu artykułu do ogrodu? Czy macie sprawdzone sklepy? Interesują mnie sadzonki kwiatów. W sumie to tutaj https://www.gardenowo.pl/sadzonki zaciekawiła mnie oferta. Wydaje się całkiem dobra. Co sądzicie o tej firmie?

bella88
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 50
Join date : 31/12/2019

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by szykowna Pon Lut 24, 2020 4:58 pm

Też mnie się nie wydaje, żeby taka woda miała negatywnie wpłynąć na ogród. Widzę, że koleżanka wspomniała o cebulkach kwiatów etc. No, ja za to mogę tutaj wspomnieć o sklepie   cebulki-kwiatowe.pl  link . Tam możecie kupić najróżniejsze roślinki do swojego ogrodu.

szykowna
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 47
Join date : 30/12/2019

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by inha Sob Mar 14, 2020 11:29 am

No nie wiem, to zależy, jaki kupisz. Na pewno można dostać już taki, który naprawdę źle nie będzie wyglądał, a do tego fajnie się zaprezentuje. Ja akurat mam troszkę inny dylemat. Chciałabym w ogrodzie wkopać studnię głębinową, ale i pompa głębinowa mi potrzebna i ekipa do wykopania ziemi i wszystkiego. Czy jesteście w stanie mi coś tu polecić?

inha
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 44
Join date : 09/10/2019

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by truskaweczka Czw Kwi 02, 2020 6:57 am

A ja uważam, że to nawet bardzo fajny sposób na zorganizowanie sobie wody do podlewania ogródka. Tylko niestety dużej ilości wody z tego ie uzyskamy. Dlatego też fajną alternatywą może być taka studnia głębinowa za pomocą której możemy na spokojnie podlewać ogród. Oprócz tego dokupując do studni pompa głębinowa możemy uzyskać wodę zdatną do picia. Kto wie może i my taką studnię sobie wykopiemy

truskaweczka
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 186
Join date : 06/06/2019

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by małaaa Sro Maj 20, 2020 6:14 pm

A może tak warto też wspomnieć o takich kwestiach rekreacyjnych? No, bo nasz ogród jest miejsce również, gdzie raczej każdy z nas lubi spędzać. Dlatego ja na pewno kupiłabym dobry grill węglowy, chociażby taki https://www.sklep.landmann.pl/k1,grille-weglowe.html . Warto, bo grillowanie to niezła frajda i też jaka smaczna.

małaaa
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 66
Join date : 09/10/2019

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by slyntt Sob Sie 22, 2020 7:30 am

Wiecie może jakie jacuzzi ogrodowe cena No właśnie, ile coś takiego może kosztować? Zazwyczaj nie patrzę na koszty, jeśli chodzi o budowanie czegoś na lata, jednakże chciałabym orientacyjnie wiedzieć ile powinnam przygotować pieniędzy na taką inwestycje. Liczę na wasza pomoc

slyntt
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 323
Join date : 05/05/2019

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by magdaa Czw Wrz 24, 2020 11:43 am

Problem jest taki, że ja nie umiem sobie tego zobrazować, wyobrazić. I nie mogę Ci odpowiedzieć, jak to będzie wyglądało. Myślę jednak, że takie https://www.stiga.pl/sklep/koszenie-trawnika/traktory-ogrodowe/traktory-ogrodowe-z-centralnym-agregatem-tnacym/traktory-ogrodowe-z-koszem/traktor-ogrodowy-combi-2072-h maszyny w ogrodzie plus woda to słabe połączenie. Czasem się okaże, że ktoś wjedzie.. Co myślisz? Wink

magdaa
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 78
Join date : 28/11/2019

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by mruczek Pią Paź 23, 2020 8:08 am

Nie sądzę, aby takie coś zeszpeciło nam ogród ale pod warunkiem, że zrobimy to z głową i pomysłem. Dlatego też warto jest poszukać jakiegoś rozwiązania w internecie, bo jednak tam jest wiele fajnych inspiracji. Bo my w ten sposób znaleźliśmy sklep ogrodniczy Euro Ogród w którym to mają praktycznie wszystko co wiąże się z ogrodem

mruczek
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 162
Join date : 09/05/2020

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Radzioo Sob Lis 07, 2020 4:48 pm

Eee nie rozumiem pytania, przecież zbiornik na deszczówkę potocznie zwany studnią wkopuje się w ziemie, i widać tylko dekiel tak jak przy zwykłej kanalizacji, wiem bo sam niedawno wkopywałem taki zbiornik. Teraz będę wybierać na stronie https://www.bruk-bet.pl/produkty/obrzegowania kostkę brukową i obrzegowania do wykończenia chodnika

Radzioo
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 40
Join date : 22/01/2020

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Aktuuska Nie Sty 24, 2021 2:22 pm

Ja nie uważam, że to może źle wyglądać w ogrodzie, jak was ten będzie raził w oczy to można zawsze go jakoś ciekawie obudować, np. deskami, albo jakimiś panelami drewnianymi. Na pewno coś odpowiedniego wymyślicie. Ja to nie mogę się już doczekać się wiosny i prac ogrodowych, a mam ich kilka zaplanowanych już. Znalazłam tak na stronie https://plotex.net.pl/ogrodzenia/ogrodzenia-palisadowe/ porządne ogrodzenia palisadowe. Takie chciałabym postawić u siebie na posesji.

Aktuuska
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 50
Join date : 12/01/2021

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Olifka Pon Lut 22, 2021 7:14 am

Są też i zbiorniki, które zakopuje się pod ziemią. Są znacznie większe, ale też i droższe, jest tu też konieczność znalezienia miejsca pod ziemią na taki zbiornik. Z tego co się orientuje to można i nawet dostać na nie dofinansowanie. Deszczówka idealnie nada się na podlewanie roślin w ogrodzie. Zobaczcie sobie tak może i firmę https://symar.pl/pilkochwyty/ i ich specjalistyczne siatki jak urządzacie ogród. Znajdziecie tu między innymi siatki ochronne na drzewa.

Olifka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 28/02/2020

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by mruczek Sro Mar 17, 2021 10:20 am

Jeśli chodzi o ogród to wiadomo, że aby taki piękny mieć to należy od niego bardzo dobrze zadbać. Dlatego też najwyższy czas już pomyśleć o zakupie najpotrzebniejszych artykułach niezbędnych w naszym ogrodzie. I tak też wpadłam na pomysł, że przydałaby nam się taka glebogryzarka. Więc szukałam takiej aż udało mi się tutaj https://www.ceneolokalnie.pl/torun/glebogryzarki znaleźć kilka bardzo ciekawych modeli w super cenach.

mruczek
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 162
Join date : 09/05/2020

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by caden.kuhn Pią Maj 28, 2021 2:19 pm

Ogród to reprezentacyjna część naszego domu. Niestety u mnie występował dość nierówny teren, który ciężko było przystosować łopatą. Zdecydowałem się na profesjonalne usługi firmy, która przy użyciu sprzętu budowlanego zdołała wyrownać teren i doprowadzić ogród do dobrego stanu.
_______
mini koparka bielsko
caden.kuhn
caden.kuhn

Liczba postów : 1
Join date : 28/05/2021
Age : 35
Skąd : Bielsko-Biała

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Dżess Sro Cze 30, 2021 9:45 pm

Ktoś tutaj napisał również, że to dobra opcja na gromadzenie wody, a potem na nią podlewanie ogródka. Również super opcją może być studnia głębinowa. Dzięki niej będziecie mieć ekologiczną wodę, którą wykorzystacie na dowolne cele. Natomiast, jak chodzi o pompę głębinową, to do takiej studni firmy Dambat https://www.dambat.pl doskonale się sprawdzi.

Dżess
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 24
Join date : 30/06/2021

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by mruczek Pią Lip 09, 2021 10:27 am

W ogrodzie jest bardzo dużo przeróżnego rodzaju pracy. Ale najwięcej czasu zawsze zajmuje koszenie trawy. Dlatego też w tym roku zamierzam kupić lepszej jakości kosiarkę i podkaszarkę. Dlatego też w tym celu przeszukuję internet i między innymi trafiłam na ofertę Alpina gdzie znajdę dokładnie to czego potrzebuję w moim ogrodzie.

mruczek
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 162
Join date : 09/05/2020

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Ester89 Wto Wrz 21, 2021 7:24 pm

Wydaje mi się, że taki zbiornik można w jakiś sposób zagospodarować i np. przyozdobić dzięki czemu będzie pełnił funkcje praktyczną jak i dekoracyjną.Z pewnością trawnik przy takim zbiorniku będzie ciężki do przycięcia dlatego wydaje mi się że warto zakupić podkaszarkę. Jeżeli szukasz dobrej jakości sprzętu to polecam zerknąć na stronę https://www.alpina-garden.com/pl/

Ester89
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 91
Join date : 13/06/2020

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Mleczko Czw Paź 28, 2021 2:23 pm

Powiem szczerze, że czasami trzeba zwrócić uwagę na praktyczne zastosowanie niektórych rzeczy a nie wygląd. Na https://www.sklepdaglezja.pl/blog/rozdrabniacze-do-galezi.html macie na przyklad informacje o rozdrabniaczach

Mleczko
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 103
Join date : 15/06/2021

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Xawery Sob Lis 27, 2021 9:35 am

Wydaje mi się, że to są już indywidualne kwestie estetyczne i sami powinniśmy o takich rzeczach zdecydować. Jak dla mnie bardzo ciekawie w artykule https://ogrody24.pl/blog/post/kiedy-wykonac-drenaz-na-podworku-i-w-ogrodzie opisana została kwestia wykonywania drenażu w ogrodzie lub na podwórku. W końcu samo odprowadzenie wody jest czymś bardzo ważnym.

Xawery
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 200
Join date : 20/11/2021

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Kłaczek25 Wto Mar 22, 2022 9:25 pm

Jeżeli będzie dobrze zaprojektowany i wykonany to nie musisz się obawiać. Na pewno pomocna będzie oferta Miloo Home gdzie zakupisz wszelkie potrzebne meble ogrodowe jak i przydatne akcesoria. Polecam przejrzeć paleniska ogrodowe https://www.miloohome.pl/paleniska-ogrodowe.html bo na pewno się przydadzą na letnie ogniska.

Kłaczek25
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 366
Join date : 23/07/2021

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by llo Pią Mar 25, 2022 12:09 pm

My mamy taki podziemny zbiornik na deszczówkę, jest niewidoczny, nic nam nie szpeci. Zdecydowaliśmy się to miejsce jeszcze obsadzić roślinami, krzewami. Je kupiliśmy online, szybko przyszły. Zaopatrzyliśmy się w nie w sklepie internetowym iglaki.agro.pl. Oni mają szeroką ofertę roślin wysokiej jakości iglastych i liściastych, one dostępne są w korzystnych cenach.

llo
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 42
Join date : 02/03/2022

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Andzia Pią Kwi 01, 2022 11:53 am

Polecam ciekawy gadźet, jakim jest pokrowiec na wąż ssący 9 m. To bardzo ciekawa sprawa, jeśli chce się trochę spróbować zamaskować obecność zielonego węża ogrodowego i ubarwić go przy tym, przy okazji!

Andzia
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 181
Join date : 02/12/2021

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Sara212 Pon Kwi 11, 2022 11:29 am

Jeżeli jesteście zainteresowani tematyką pielęgnowania roślin oraz tworzenia ogrodu, to polecam Wam sprawdzić stronę https://www.lovethegarden.com/pl-pl/produkt/substral-proplant-srodek-grzybobojczy-fytoftoroza-50ml . Uważam że oferują świetną jakość produktów w naprawdę rozsądnej cenie.

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1157
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by dont Czw Kwi 28, 2022 1:28 pm

Mamy fajny zbiornik na deszczówkę, jest schowany, więc w ogóle go dnie widać, a działa świetnie. Kupiliśmy go z firmy Maro z Wrocławia w dobrej cenie. Ogólnie jest to opłacalna inwestycja, bo na przykład latem podlewany nasz ogródek wyłącznie wodą deszczową, deszczówką obmywamy też instalację fotowoltaiczną, jeżeli jest zbyt mocno zabrudzona. Deszczówka jest bez kamienia, więc to bardzo wygodne rozwiązanie.

dont
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 57
Join date : 06/04/2022

Powrót do góry Go down

Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród? Empty Re: Ogród: czy zbiornik na wodę z rynny zeszpeci ogród?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach