Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Woda kranowa czy butelkowa?

+16
jessie44
Sara212
Jerry
joanna
Maruder
jasen25
kalcyt
dont
phane
geovanny28
Janka23
Xawery
Kłaczek25
Lidka
Karin
maksik
20 posters

Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by maksik Czw Maj 27, 2021 10:56 am

Na filtrosfera.pl/dzbanki-i-wklady-filtrujace/dzbanek-filtrujacy-wode jest dostępna bardzo duża oferta dzbanków z filtrami. Obecnie bardzo dużą popularnością te dzbanki się cieszą, głównie dlatego, że są wygodne i ekologiczne. Jednak czy na coś trzeba zwrócić uwagę przy wyborze filtra do takiego czajnika? By na pewno woda byłą dobrze oczyszczona?

maksik
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 105
Join date : 07/09/2020

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Karin Pon Cze 21, 2021 9:25 am

Jeśli już to butelkowana. Ale najlepiej zamienić wodę na dobre soki. Tutaj https://korabgarden.pl/produkty/sok-z-aronii-bio-premium-nfc masz namiar na sok z aronii od Korabgarden. Producent ma swoje uprawy tych owoców, ekologiczne. I to z nich pozyskuje owoce. Ich soki tłoczone są na zimno i nie zawierają dodatków. Mega zdrowe i pyszne.

Karin
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 166
Join date : 21/01/2021

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Lidka Sro Sie 11, 2021 10:37 am

Woda z kranu w zupełności wystarczy, nie ma co się tej bać. Też pewnie to zależy od rejonu w jakim mieszkacie, ale też dobrą opcją jest dzbanek filtrujący philips. Ja ostatnio kupowałam i sprawdza się super u nas w domu.

Lidka
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 87
Join date : 07/07/2021

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Kłaczek25 Czw Wrz 30, 2021 11:51 am

Najlepszą wodą jaką można pić i pozytywnie wpłynie na nasz organizm jest woda alkaliczna o której więcej tutaj https://www.bee.pl/woda-alkaliczna-co-to-takiego-wlasciwosci-i-zastosowanie-wody-alkalicznej-a-1100.html. Dzięki niej zahamujesz zakwaszanie organizmu czy ułatwisz detoksykację organizmu. Jedyne przeciwskazanie to stosowanie przez osoby które mają zaburzenia pracy nerek więc śmiało korzystaj.

Kłaczek25
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 366
Join date : 23/07/2021

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Xawery Sob Gru 18, 2021 6:19 pm

Moim zdaniem przede wszystkim taka woda powinna być czysta oraz w odpowiedni sposób przefiltrowana. Właśnie dlatego ja również zawsze przy sobie staram się mieć bidon ekologiczny i w nim jak najbardziej wodę. Myślę, że takie rozwiązanie jest przede wszystkim najlepsze.

Xawery
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 200
Join date : 20/11/2021

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Janka23 Pią Lut 25, 2022 4:22 pm

Ja stawiam na wodę butelkowaną bo w naszych kranach nie mamy dobrej jakości wody więc po prostu ją kupuję. Znalazłam super wodę źródlaną w trym sklepie https://iwoniczanka.pl/ Jest to woda w butelkach szklanych doskonale gasi pragnienie, orzeźwia no i oczyszcza organizm co jest dla mnie bardzo ważne. To tylko część ich oferty bo mają także napoje gazowe i nektary.

Janka23
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 329
Join date : 15/10/2021

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by geovanny28 Pon Lut 28, 2022 7:24 pm

Na ile starcza filtr? Dzbanki filtrujące to najprostszy sposób oczyszczania wody z kranu, dzięki któremu możemy wygenerować spore oszczędności w domowym budżecie. Alternatywą, którą możemy stosować poza domem, są butelki filtrujące. Z ich pomocą woda z kranu staje się bezpieczna, bez konieczności jej gotowania. W sieci znalazłam pomocny artykuł w tej kwestii https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/na-ile-starcza-filtr-3222.html

geovanny28

Liczba postów : 5
Join date : 28/02/2022
Age : 33
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by phane Sro Mar 02, 2022 2:12 pm

Oczywiście, że kranowa. Wystarczy założyć odpowiedni filtr.
phane
phane

Liczba postów : 4
Join date : 02/03/2022
Age : 33
Skąd : Warszawa

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by dont Pią Kwi 29, 2022 5:34 am

My korzystamy z kranowej, ale mamy własną domową stację uzdatniania wody. Zanim w nią zainwestowaliśmy, nasza woda kranowa była okropna, strasznie twarda, nie piliśmy jej wcale. Obecnie korzystamy już ze stacji uzdatniania z firmy PROCON z Warszawy. Oni mają wysokiej jakości produkty, które doskonale nam sie sprawdzają, mają atrakcyjne ceny, no i mogę ich szczerze polecić. Warto się u nich zaopatrzyć.

dont
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 57
Join date : 06/04/2022

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by kalcyt Wto Maj 17, 2022 12:54 pm

Jestem zdania, że nie warto kupować wody butelkowej. Natomiast kranowa w całości do mnie nie przemawia, nie wiemy w końcu jaki jest stan rur i ile jest w niej zanieczyszczeń. Szukając rozwiązania natrafiłam na filtry do wody kuna i muszę przyznać, że to był świetny wybór

kalcyt
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 310
Join date : 15/04/2022

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by jasen25 Sro Cze 01, 2022 8:02 am

A jak dla mnie tylko źródlana woda w butelce! Nie wiem, czy wiecie, ale są polskie wody lecznicze, które można normalnie kupić w internecie? Np. tutaj: https://woda-lecznicza.pl/ , dla mnie to świetna opcja, bo jednak wodę pić trzeba, a te lecznicze mają taki specyficzny smak, który mi bardzo pasuje Uwielbiam! Piliście kiedyś takie wody?
jasen25
jasen25

Liczba postów : 4
Join date : 01/06/2022
Age : 33
Skąd : Nowy Sącz

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Maruder Czw Cze 30, 2022 5:58 pm

Tak się składa, że dla mnie na ten moment zdecydowanie najważniejsza jest woda którą wykorzystuję w moim ogrodzie. Niestety są sytuacje, że mam dość niskie ciśnienie tej wody. Zacząłem szukać pomocy i właśnie w artykule https://abcogrodnictwa.pl/slabe-cisnienie-wody-w-ogrodzie-dlaczego-tak-sie-dzieje-i-jak-temu-zaradzic/ doskonale opisano co można w takich sytuacjach zrobić.

Maruder
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 655
Join date : 01/06/2022

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by joanna Wto Sie 16, 2022 5:06 am

A czy wiecie jaka jest butelkowa? Czy jest w stu procentach, idealnie czysta??? No właśnie, a tutaj pomożecie kupić sobie różne produkty filtrujące i wiecie co pijecie. Nawet tutaj https://eraqua.pl/zastosowanie/ teraz znalazłam uzdatniacze wody, które sprawią że nasza woda będzie czysta, zmiękczona.

joanna
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 52
Join date : 09/08/2022

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Jerry Nie Sie 28, 2022 5:44 pm

Przy obecnej dostępności najróżniejszych wód na rynku chyba każdy zadaje sobie pytanie, która woda jest najzdrowsza? Staram się zdrowo odżywiać więc bardzo często czytam fachowe publikacje na ten temat. Ostatnio właśnie trafiłem na ciekawy artykuł na temat wody na stronie https://www.dbajonerki.pl/o-nerkach/rodzaje-wody-mineralna-zrodlana-stolowa.-jakie-sa i myślę, że każdy powinien się z nim zapoznać. Autorzy opisują wody występujące w Polsce i dość szczegółowo omawiają każdą z nich co pozwala na wyciągnięcie bardzo istotnych dla czytelnika wniosków.

Jerry
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 110
Join date : 31/08/2021

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Sara212 Sro Wrz 07, 2022 2:56 pm

Wszystko zależy przede wszystkim od jakości wody jaką posiadacie w kranie.

sztukateria elewacyjna

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1193
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Maruder Sob Lis 26, 2022 9:28 am

Myślę, że również całkiem ciekawym rozwiązaniem może być posiadanie własnego ujęcia wody i ja również jestem zdania, że o takich kwestiach warto jest rozmawiać. Na pewno bardzo dobrze o tym wspomniano w https://www.wodkaneko.pl/wiadomosci-i-komunikaty/czy-warto-miec-wlasne-ujecie-wody--217082-10#_ i wiem, że takie porady mogą być dla wielu z was po prostu praktyczne.

Maruder
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 655
Join date : 01/06/2022

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by jessie44 Sro Lis 30, 2022 6:59 pm

Swego czasu piliśmy butelkowaną, ale przerzuciliśmy się na filtrowaną z kranu
jessie44
jessie44

Liczba postów : 4
Join date : 30/11/2022
Age : 54
Skąd : Łańcut

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Ewelaa213 Wto Gru 20, 2022 12:59 pm

A jak dla mnie to polecam wam wodę z dystrybutorów. Ja u siebie w firmie mam woda dla biura Leszno i muszę wam powiedzieć że czuję różnice. Jest na ich stronie również opcja zamówienia takiego sprzetu do domu. Skorzystałam i jak dla mnie jest to najlepsza opcja tym bardziej że nie kosztuje ona jakoś dużo

Ewelaa213
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 66
Join date : 07/03/2022

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by bako Pią Sty 27, 2023 8:59 pm

Z tego co czytałam to filtr odwróconej osmozy bardzo jest polecany, dzięki niemu woda zyskuje na jakości i smaku więc dobrze się w taki sprzęt zaopatrzyć

bako
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 96
Join date : 30/06/2022

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Justyna Pon Mar 27, 2023 6:27 am

Nie ma co wielce kombinować, wystarczy w zupełności woda, którą mamy na bieżąco. Jednakże warto pamiętać, aby ją przefiltrować przed spożyciem. Dlatego tutaj https://strefafiltrow.pl/ macie szereg najróżniejszych artykułów, które świetnie się sprawdzą.

Justyna
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 188
Join date : 01/03/2023

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Maruder Sro Kwi 26, 2023 4:08 pm

Wracając jeszcze do takiego tematu ja chcę powiedzieć, iż na pewno bardzo ciekawą sprawą jest to aby mieć wiedzę jak de facto zaprojektować zestaw pompowy do podnoszenia ciśnienia wody. Zdecydowanie fajnie o takich rzeczach piszą na stronie https://www.dostudni.pl/jak-zaprojektowac-zestaw-pompowy-do-podnoszenia-cisnienia,b223.html i ja jestem zdania, że takiego rodzaju porady bywają niezwykle praktyczne.

Maruder
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 655
Join date : 01/06/2022

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Dawid94 Pią Mar 29, 2024 10:51 am

Przy wyborze dzbanków i butelek filtrujących warto kierować się przede wszystkim jakością. Najlepiej bez zwracania większej uwagi na cenę. Niestety dobre rozwiązania kosztują. No i należy też pamiętać, że taka butelka filtrująca ma filtr wymienny, a nie dożywotni Wink. Dużo informacji na temat filtrowania wody itd. znajdziecie na stronie https://uzdatniacz-wody.pl/jaka-woda-dla-gastronomii. Sprawdźcie sami.
Dawid94
Dawid94
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 86
Join date : 15/07/2023
Age : 30
Skąd : Łódź

Powrót do góry Go down

Woda kranowa czy butelkowa? Empty Re: Woda kranowa czy butelkowa?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach