Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Instalacje sanitarne

+4
slyntt
dont
Xawery
starucha71
8 posters

Go down

Instalacje sanitarne Empty Instalacje sanitarne

Pisanie by starucha71 Wto Lis 17, 2020 6:21 pm

Są one - używając metafory - naczyniami krwionośnymi naszego mieszkania / domu. Pełnią bardzo ważną funkcję i są bardzo przydatne, a wręcz niezbędne. Oczywiście są to instalacje sanitarne. Ciężko sobie wyobrazić bez nich życia. Są koniecznością a ich sprawne funkcjonowanie świadczy o standardzie naszego życia, a czasem wrećz o przeżyciu. Woda niedoprowadzona do domu - nie do pomyślenia, prawda? A jednak w przypadku awarii możemy mieć z tym problem i bieżąca woda w kranie jest rzeczą na którą nie zwracamy uwagi, bo jest to takie oczywiste, jednak aby tak było potrzebna jest nam sprawna instalacja wodna, ponieważ bez tego możemy mieć problem z postawowym funkcjonowaniem i zapewnieniem możliwości realizacji podstawowych potrzeb życiowych. Awarie tych instalacji są bardzo problematyczne i wymagają pilnych interwencji, ponieważ zaniedbanie tego może w praktyce oznaczać zagrożenie dla zdrowia i życia. Sprawne funkcjonowanie tych instalacji zapewnia głównie odpowiedni komfort życia i możliwość realizacji podstawowych potrzeb życiowych. Być może nie każdy o tym wie, lub nie każdy musi na to zwracać uwagę, jednak częścią dużego organizmu jakim są instalacje sanitarne są także mniejsze obwody zamknięte. Do takich należy np. klimatyzacja. Jej sprawne funkcjonowanie w letnie dni jest nie do przecenienia, a także teraz - w okresie panowania zarazy wywołanej przez koronawirusa jej praktyczne zastosowanie ma ogromne znaczenie - wyciąga stare powietrze, a zapewnia nowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie pozbyć się potencjalnie zakażonego i niebezpiecznego powietrza, które naraża domowników na niebezpieczeństwo zakażenia. Jeżeli jednak nie mamy zainstalowanej mechanicznej wentylacji powietrza to skorzystanie z praw natury też jest dobrym rozwiązaniem, i nie mówimy tu o otwieraniu okna, a stara, dobra wentylacja, która jest bardzo praktyczną metodą na wymianę powietrza. Podsumowując - instalacje sanitarne są wszechobecne i niezbędne do codziennego funkcjonowania.

starucha71
Klikacz
Klikacz

Liczba postów : 15
Join date : 05/11/2020

Powrót do góry Go down

Instalacje sanitarne Empty Re: Instalacje sanitarne

Pisanie by Xawery Sro Lut 23, 2022 10:23 am

Ja również jestem zdania, że tego typu instalacje są bardzo ważne w naszym domu i na pewno warto jest zadbać o to, aby były one jak najlepiej wykonane. Oczywiście korzystając z okazji polecam również fajny wpis https://www.dostudni.pl/pompy-pionowe-zastosowanie-i-zalety,b177.html aby każdy mógł się dowiedzieć jak wykorzystywane są pompy pionowe. Jak dla mnie taka wiedza jest czymś niezwykle ważnym.

Xawery
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 200
Join date : 20/11/2021

Powrót do góry Go down

Instalacje sanitarne Empty Re: Instalacje sanitarne

Pisanie by dont Wto Kwi 12, 2022 11:33 am

U nas montażem instalacji wodno-kanalizacyjnej i grzewczej zajęła się u nas firma Ciepło Centrum Janusz Bober z Bytomia. Ich oferta jest szeroka, pracują tam doświadczeni fachowcy, którzy znają się na tym, co robią. Zdecydowanie warto skorzystać z ich usług, bez problemu się z nimi dogadaliśmy, cenowo wyszło to wszystko korzystnie, polecam serdecznie.

dont
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 57
Join date : 06/04/2022

Powrót do góry Go down

Instalacje sanitarne Empty Re: Instalacje sanitarne

Pisanie by slyntt Wto Lip 12, 2022 5:57 pm

Wiecie co, powiem szczerze, że mnie ostatnio zainteresowała instalacja wodno-sanitarna od firmy https://ziterm.pl/instalacje-sanitarne/. Polecił mi to miejsce mój znajomy i muszę przyznać, że mają do zaoferowania naprawdę sporo ciekawych propozycji. Dajcie znać, czy wy kiedykolwiek korzystaliście może z ich usług.

slyntt
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 323
Join date : 05/05/2019

Powrót do góry Go down

Instalacje sanitarne Empty Re: Instalacje sanitarne

Pisanie by dana25 Sob Paź 22, 2022 10:46 am

Odnośnie instalacji to zmagam się ostatnio z dylematem wyboru dobrej firmy zajmującej się instalacjami elektrycznymi. Znalazłem stronę jednej z firm: https://www.msteam.com.pl/ i zastanawiam się nad wybraniem tej firmy. Wolałbym jednak się upewnić w 100%, że ten wybór jest właściwy, dlatego czy ktoś z Was współpracował może z nimi i może się wypowiedzieć co i jak?
dana25
dana25

Liczba postów : 4
Join date : 22/10/2022
Age : 36
Skąd : Jawor

Powrót do góry Go down

Instalacje sanitarne Empty Re: Instalacje sanitarne

Pisanie by Sara212 Wto Paź 25, 2022 5:03 pm

Widziałam na stronie instalacja wody lodowej dobrą ofertę od firmy która od lat działa w tej branży i takie instalacje projektuje i wykonuje. Jeśli takie instalacje was interesują to koniecznie sprawdźcie na ich ofertę.

Sara212
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 1191
Join date : 25/03/2021

Powrót do góry Go down

Instalacje sanitarne Empty Re: Instalacje sanitarne

Pisanie by Maruder Czw Gru 29, 2022 11:05 am

Akurat ja jestem jeszcze zdania, że na pewno wiele osób nie wie za bardzo w jakich sytuacjach warto jest zamontować zbiornik hydroforowy. Jestem zdania, że bardzo dobrze o tym właśnie wspomniano w https://klasterbudownictwa.pl/w-jakich-sytuacjach-warto-zamontowac-zbiornik-hydrofobowy/ i jak najbardziej takie sprawy moim zdaniem są bardzo ważne.

Maruder
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 646
Join date : 01/06/2022

Powrót do góry Go down

Instalacje sanitarne Empty Re: Instalacje sanitarne

Pisanie by kotek Sro Lut 15, 2023 3:37 pm

Muszę przyznać, że sama ostatnio zastanawiałam się, gdzie mogłabym znaleźć do swojej firmy instalację przeciwpożarową. Znajomy wspominał mi, żebym w wolnej chwili zainteresowała się propozycjami na stronie tego sklepu  https://mateomarket.pl/instalacja-przeciwpozarowa,c1392.html i jestem ciekawa, czy wy kiedykolwiek tam coś kupowaliście. Dajcie mi znać, ja będę wam bardzo wdzięczna.

kotek
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 128
Join date : 10/08/2022

Powrót do góry Go down

Instalacje sanitarne Empty Re: Instalacje sanitarne

Pisanie by Maruder Nie Sie 27, 2023 10:07 am

Hydrofory to niezawodne urządzenia, ale czasami mogą wystąpić problemy, takie jak spadek ciśnienia. Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje? Polecam zerknąć na artykuł na stronie https://www.dostudni.pl/dlaczego-cisnienie-w-hydroforze-spada,b236.html który dostarczy Ci odpowiedzi.

Maruder
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 646
Join date : 01/06/2022

Powrót do góry Go down

Instalacje sanitarne Empty Re: Instalacje sanitarne

Pisanie by Maruder Wto Wrz 26, 2023 11:43 am

Kiedy remontowałem łazienkę, zastanawiałem się nad zastosowaniem pompy sanitarnej. W wielu źródłach można przeczytać o ich funkcjonalności, ale dopiero na https://domotechnika.pl/zalety-i-wady-pomp-sanitarnych/ znalazłem kompleksową analizę ich zalet i wad.


Maruder
Starszy Ekspert
Starszy Ekspert

Liczba postów : 646
Join date : 01/06/2022

Powrót do góry Go down

Instalacje sanitarne Empty Re: Instalacje sanitarne

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach