Nasz dom, nasze aranżacje
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Cegła w salonie

5 posters

Go down

Cegła w salonie Empty Cegła w salonie

Pisanie by nina Sro Lip 27, 2022 2:02 pm

Salon w stylu loftowym to często właśnie taki z dodatkiem cegły. tylko czy cegła na całości, na jednej ścianie? Jak myślicie? No i jak to rozwiązać, by ładnie wyglądało i nie zabierało przestrzeni. Bo tradycyjna cegła to jednak trochę zabierze, wiec to musi być coś innego.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by kaminskawerka Nie Lip 31, 2022 1:16 pm

Ja bym dała na jednej ścianie. Na całości byłoby chyba trochę za ciężko dla całego wnętrza. Tak mi się wydaje. Popatrz sobie może na profil Elastolith na FB albo na IG. To producent płytek elastycznego klinkieru, które doskonale imitują cegłę. I oni często wrzucają zdjęcia z różnych realizacji. CO prawda wiele z nich jest z elewacji, ale wnętrza spokojnie tez można znaleźć. Jako źródło inspiracji to dobry kierunek moim zdaniem.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by Koral Pon Sie 08, 2022 8:18 pm

Cegła zdecydowanie tylko jako dodatek, a nie główny materiał na ścianach. W stylu loftowym to przede wszystkim taka prawdziwa czerwona,a w polecanej płytce Elastolith wybór kolorów duży więc będzie w czym wybierać no i łatwy montaż więc warto ją wybrać.

Koral
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 59
Join date : 27/06/2022

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by kaminskawerka Wto Sie 09, 2022 1:44 pm

Tak jak pisałam Smile Wybór kolorów i odcieni u producenta jest całkiem spory, wiec łatwo dopasować pod siebie i wystrój. A że to robota ręczna, to każda płytka jest inna, ma różną fakturę i zdarzają się w niektórych modelach nawet przebarwienia, co nadaje im autentyczności.

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by WeraL Pon Sie 15, 2022 7:35 pm

kaminskawerka napisał:Tak jak pisałam Smile Wybór kolorów i odcieni u producenta jest całkiem spory, wiec łatwo dopasować pod siebie i wystrój. A że to robota ręczna, to każda płytka jest inna, ma różną fakturę i zdarzają się w niektórych modelach nawet przebarwienia, co nadaje im autentyczności.

Ten Elastolith całkiem fajny. Wydaje mi się, ze na żywo widziałam ten system w OBI. Mają tam chyba ekspozycje z tymi płytkami. Musze sie jeszcze raz przejść by się przyjrzeć. Ale patrzac własnie na profil na FB czy na ich strone, to całkiem fajny wybór kolorystyczny.

WeraL

Liczba postów : 4
Join date : 21/07/2022

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by Koral Wto Wrz 20, 2022 7:03 pm

Wybór spory, a na FB producenta inspiracji wiele. Warto dodać, że płytkę tą łatwo się docina i montuje, a klej montażowy stanowi również rolę fugi. Jeżeli nadal masz wątpliwości to obejrzyj filmik o sposobie ich montażu bo to fajna wskazówka i inspiracja zachęcająca do zmian.

Koral
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 59
Join date : 27/06/2022

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by kaminskawerka Czw Paź 13, 2022 9:34 pm

Koral napisał:Wybór spory, a na FB producenta inspiracji wiele. Warto dodać, że płytkę tą łatwo się docina i montuje, a klej montażowy stanowi również rolę fugi. Jeżeli nadal masz wątpliwości to obejrzyj filmik o sposobie ich montażu bo to fajna wskazówka i inspiracja zachęcająca do zmian.

No z tym systemem fugi i kleju to fajnie pomyśleli. Coś kompletnie innego. I jeszcze to, że sama płytka Elabrick jest elastyczna przed przyklejeniem, ale już na ścianie, pod wpływem kleju, robi się utwardzona. Pewnie to działanie kleju i samej płytki. Taki system, trochę można powiedzieć dwuskładnikowy Wink

kaminskawerka
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 62
Join date : 23/06/2022

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by nina Sro Lis 02, 2022 8:08 pm

Podobają mi się te kolory, co mają w systemie. Duża ilość i fajne. Do tego faktura. Każda płytka jest inna. A w niektórych modelach nawet są przebarwienia w kolorze, co dodaje jeszcze bardziej wrażenia naturalności. Jak oglądałam ich na FB, to niektóre ściany wyglądały nie do odróżnienia, od naturalnych materiałów. Genialne.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by Koral Wto Gru 20, 2022 6:22 pm

Płytki te są ręczne produkowane stąd ich bardzo naturalny wygląd. Prezentują ci znakomicie i można je wykorzystać nie tylko w salonie ale i na zewnątrz np. na elewacji.

Koral
Forumowy pisacz
Forumowy pisacz

Liczba postów : 59
Join date : 27/06/2022

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by nina Czw Sty 12, 2023 3:11 pm

No taka produkcja ma spore znaczenie. Dlatego każda płytka jest inna, a nie jak te gipsowe, gdzie co któraś jest taka sama, bo to właściwie odlewy z formy. Kilka wzorów i powtarzalna produkcja. Tutaj jest inaczej. I forma się zmienia, faktura ale i kolorystyka pomiędzy poszczególnymi modelami w serii. Oczywiście zależy to trochę od samego modelu. Bo niektóre są bardziej równe do siebie, a w niektórych liniach, ta różnica jest bardzo widoczna. I to jest tu właśnie takie fajne.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by Lodzia Sro Lut 22, 2023 11:25 am

Cegła jest tak ponadczasowym materiałem dekoracyjnym, że świetnie będzie się prezentować niemalże w każdym wnętrzu. Oczywiście musi współgrać z całym wyposażeniem oraz kolorystyką. Przykładem może być aranżacja industrialnego salonu ze ścianką TV https://projektowanie-wnetrz-online.pl/ . Wygląda niezwykle ciekawie i nadaje wyjątkowego charakteru w salonie.

Lodzia
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 131
Join date : 11/03/2019

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by nina Sro Kwi 19, 2023 9:13 pm

Lodzia oczywiście. Cegła to materiał, który pasuje do wielu wnętrz, styli. Może być rustykalnie, może być nowocześnie. Fajnie, ze są takie systemy jak te od Elastolith, gdzie można sobie wybrać różne kolory. U nas ten system jest dopiero kilka lat, ale na zachodzie jest bardzo popularny. W Holandii to są one od lat 60-tych. To robi wrażenie.

nina
Ekspert młodszy
Ekspert młodszy

Liczba postów : 80
Join date : 28/06/2022

Powrót do góry Go down

Cegła w salonie Empty Re: Cegła w salonie

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach